Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد:

تامین و توزیع بیش از 9 هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد اعلام کرد: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تامین نهاده‌های کشاورزی تاکنون بیش از 20 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده شده که طی 6 ماه ابتدای سال جاری در حدود 9 هزار 500 تن آن بین کارگزاران استان توزیع شده است.

 تامین و توزیع بیش از 9 هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانا در یزد، محمدحسن زارعیان در رابطه با برنامه ابلاغی سال جاری تأمین کود گفت: با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم تدارک و توزیع 32 هزار و 689 تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه انجام شده و انتظار می‌رود صد درصد برنامه ابلاغی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که  تاکنون حدود 30 درصد برنامه ابلاغی به انجام رسیده است، بیان کرد : علاوه بر توزیع کود موردنیاز کشاورزان، حدود 10 هزار تن ذخیره استراتژیک انواع کودهای کشاورزی وجود دارد که با توجه به شرایط استان، ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی در تأمین کود وجود ندارد و به هر میزان که حواله کود توسط کشاورزان عزیز به 60 کارگزار تأمین نهاده‌های کشاورزی این شرکت در سراسر استان واصل شود، کود به عزیزان تحویل داده خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید