Iranian Agriculture News Agency

استاندار مازندران:

آماده‌ایم کشور را از واردات مرغ بی‌نیاز کنیم

استاندار مازندران مجموعه تولید مرغ ساوانا را در استان نمونه دانست و گفت: این بخش آمادگی دارد تا کشور را از واردات مرغ بی‌نیاز کند. برای رسیدن به این هدف نیازمند حمایت هستیم.

آماده‌ایم کشور را از واردات مرغ بی‌نیاز کنیم

به گزارش خبرنگار ایانا از مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در حاشیه سفر وزیر جهادکشاورزی به استان و بازدید از زنجیره طیور ساوانا گفت: خوشحالیم که وزیر جهادکشاورزی نخستین سفرهای استانی استان را به استان‌های شمالی اختصاص داد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که تا جائی که تولید داخل داریم، نباید به امر واردات توجه شود، گفت: با توجه به اینکه برنج و مرکبات جز محصولات استراتژیک مازندران است و تولید برنج محصول اصلی مردم مازندران است باید در امر خرید آن توجه بیشتری شود.

استاندار مازندران اضافه کرد: مردم مازندران  ترجیح دادند زمین‌های خود را حفظ کنند و به امر تولید بپردازند و این مهم باید ارزشمند باشد چرا که مردم مازندران امنیت غذایی را به درستی حفظ کردند و باید به همین اندازه به زحمات و تلاش‌های آنان توجه شود.

حسینی‌پور ادامه داد: همان‌طور که مردم مازندران در امر تولید گوش به فرمان مسؤولان هستند در امر خرید محصولات اساسی هم مسؤلان باید توجه کنند و مردم این استان توقع دارند توجه بیشتری به آنان در زمینه تولید محصولات اساسی شود.

وی افزود: زنجیره طیور این شرکت دارای استانداردهایی است که در یک مجموعه تولیدی باید رعایت شود. این زنجیره می‌تواند بیشتر از نیاز تولید کند اما نیازمند حمایت است. تمامی تولیدکنندگان در مازندران نیازمند حمایت هستند.

به گفته استاندار مازندران این استان در صف نخست و خط مقدم تولید قرار دارد و بر اساس راهبردهایی که وزارت جهادکشاورزی در نظر دارد، حرکت خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید