Iranian Agriculture News Agency

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی قزوین:

۶۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی استان قزوین با روش سایبان کشت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال ۶۰ هکتار از مزارع این استان با روش سایبان به زیر کشت گوجه فرنگی رفته است.

۶۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی استان قزوین با روش سایبان کشت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، علی راه انجام با بیان اینکه استان قزوین یکی از استان‌های پیشرو در کشور در اجرای این طرح است افزود: در سال گذشته ۱۲ هکتار از مزارع استان با روش سایبان کشت شده بود که امسال این  میزان به ۶۰  هکتار افزایش یافته است.

وی افزود: استان قزوین به‌منظور استفاده از ارقام جدید، روش‌های نوین و کشت در سایبان توانسته عملکرد بالایی در مزارع داشته باشد.

راه انجام، حفظ رطوبت خاک، جلوگیری از شدت تابش نور خورشید، کاهش مصرف آب و جلوگیری از حوادث غیرمترقبه شامل تگرگ، رگبار و باران های تند و همچنین جلوگیری از ورود آفات و پرندگان، افزایش عملکرد در واحد سطح، افزایش قدرت رشد گیاه و افزایش مدت زمان برداشت اقتصادی را از  مزایای اجرای این طرح دانست.

وی تاکید کرد: کشت محصول با روش سایبان به مانند کشت محصولات گلخانه‌ای انجام می‌شود و هزینه‌های تولید با افزایش تولید کاهش می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: امسال بر اساس برنامه ابلاغی و الگوی کشت پنج هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گوجه فرنگی رفته است.

وی پیش‌بینی کرد، بیش از ۴۵۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی از این مزارع تولید شود که بیش از پنج درصد تولید آن در فصل پاییز خواهد بود.

 

خبرنگار: کیانوش کاکاوند

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید