Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

احداث باغ در پایاب چاه باید با مجوز جهاد کشاورزی انجام شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: هرگونه احداث باغ در پایاب چاه‌های مجاز بایستی با اطلاع و دریافت مجوز از جهاد کشاورزی انجام شود.

احداث باغ در پایاب چاه باید با مجوز جهاد کشاورزی انجام شود

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، محمد حسین عطایی بیان کرد: هر گونه تغییر اراضی کشاورزی از حالت اولیه نیاز به مجوز است که احداث باغ نیز از جمله مواردی است که برای احداث آن باید از جهادکشاورزی مجوز دریافت شود.

 وی با اشاره به این نکته که احداث باغ در پایاب شبکه دشت قزوین با هدف تامین آب از این شبکه برای‌ باغ ممنون است، گفت: استفاده از روش‌های نوین آبیاری و اجرای الگوی کشت مهم‌ترین راهکار برون رفت از وضعیت موجود منابع آبی استان است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت منابع آبی چاره‌ای جز استفاده از روش‌های نوین برای تولید محصولات کشاورزی و اجرای الگوی کشت در مزارع استان ندارم.

عطایی در ادامه به اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح جهش تولید بعنوان یک طرح ساختاری و هوشمند در راستای الگوی کشت با هدف افزایش تولید اجرا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه طرح جهش تولید در مسیر افزایش تولید و بهره‌وری است گفت: در این طرح با روش کارشناسی می‌توان افزایش تولید در دیمزارها را شاهد باشیم.

عطایی افزود: در این طرح کارشناسان و ناظران طرح پیش‌بینی شده که با هماهنگی و حمایت ستاد اجرایی امام در محل اجرای طرح در حال انجام است.

وی به تولید محصول استراتژیک گندم اشاره کرد و گفت: تولید محصول با کیفیت در سال زراعی جاری بایستی مد نظر قرار گیرد.

عطایی اضافه کرد: اقدامات خوبی در مبارزه با سن گندم در مزارع کشاورزی انجام شده که کیفیت محصول را ارتقا خواهد داد بنابراین لازم است مراکز خرید محصولات زراعی نیز  امکانات و شرایط را برای خرید محصول آماده کنند.

 

خبرنگار: کیانوش کاکاوند

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید