Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس مطرح کرد:

توسعه گلخانه‌ها با تسهیل فضای کسب و کار در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: برای توسعه گلخانه‌ها از جمله اهتمام ویژه در پاسخگویی استعلامات دستگاه‌های خدمات‌رسان در سریع‌ترین و کوتاه‌ترین زمان ممکن یکی از اقدامات تسهیل فضای کسب و کار است.

توسعه گلخانه‌ها با تسهیل فضای کسب و کار در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور در حاشیه بهره‌برداری از یک واحد گلخانه‌ای مدرن هیدروپونیک در شهرستان بیضاء که با حضور رضا افلاطونی نماینده عالی وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی کشور در افتتاح طرح‌های اشتغال‌زای این استان انجام شد، افزود: در سال گذشته و در سال جاری شاهد استقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران برای توسعه گلخانه‌ها بودیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه سرمایه‌گذاران نیازمند یک سری تسهیلات هستند که نماینده عالی دولت در استان فارس نیز در این خصوص مساعدت دارند، اضافه کرد: باید کمک کنیم و این فضاسازی انجام شود تا توسعه گلخانه‌ها در سطح شهرستان بیضاء و سایر شهرستان‌ها عملیاتی بشود.

به گفته وی، با هماهنگی که در سطح استان فارس انجام شده و با راهبری مدیریت عالی استان مواردی که متقاضیان خواستار احداث گلخانه هستند و با مشکلاتی مواجه‌اند در کار گروهی تحت عنوان کار گروه تسهیل توسعه گلخانه‌ها به ریاست شخص استاندار مطرح می‌شود تا در چهار چوب موازین قانونی فرایند کار تسهیل و مشکلات رفع بشود.

وی افزود: امیدوارم با نگاه مثبتی که در سطح استان فارس وجود دارد بتوانیم بیش از پیش شاهد توسعه گلخانه‌ها باشیم. از فرمانداران محترم شهرستان‌های این استان تقاضا دارم سرمایه‌گذارانی را که راغب به فعالیت در بخش کشاورزی به ویژه ایجاد گلخانه‌ها هستند به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها معرفی کنند.

دهقان پور با اشاره به اینکه شهرستان بیضاء به دلیل شرایط آب، هوا و خاک مناسبی که دارد یکی از قطب‌های تولید محصولات گلخانه‌ای به شمار می‌آید، بیان کرد: تا سال ۱۴۰۰ مجموع گلخانه‌های استان فارس 607 هکتار بوده است، در سال ۱۴۰۱ بالغ‌بر ۳۲۱ هکتار گلخانه با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در این استان احداث شده است.

به گفته وی، با یک تحقق تعهد ۱۵۴ درصدی احداث گلخانه‌ها در سال گذشته مقام اول احداث گلخانه‌ها در سطح کشور به استان فارس اختصاص یافت.

وی افتتاح و بهره‌برداری از 261 طرح عمرانی و اشتغال‌زای بخش کشاورزی استان فارس در طول هفته گرامیداشت دولت را یاد آور شد و افزود: این طرح‌ها در 6 زیر بخش با مجموع سرمایه‌گذاری 10 هزار و 481 میلیارد ریال آماده شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید