Iranian Agriculture News Agency

برنج‌های ذخیره شالیکاران شمال خریداری می‌شود

در نشست بررسی مسائل شالیکاران با حضور معاون اول رئیس جمهور مقرر شد؛ برنج‌های موجود در انبار کشاورزان سه استان شمالی تا یک ماه آینده خریداری شود.

برنج‌های ذخیره شالیکاران شمال خریداری می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور مسائل و مشکلات مرتبط با تولید برنج و کشاورزان در استان‌های شمالی بررسی و مقرر شد تا یک ماه آینده همه برنج‌های تولیدی سال گذشته از کشاورزان خریداری شود.

محمد مخبر در این نشست با تاکید بر نگاه ویژه دولت مبنی بر حمایت از کشاورزان و مصرف کنندگان، گفت: وزیر جهاد کشاورزی و استانداران شمالی کشور باید در تولید و قیمت‌گذاری برنج به نحوی عمل کنند که رضایت کشاورزان و خریداران را با هم به همراه داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین وزیر جهاد کشاورزی و استانداران مازندران، گیلان و گلستان را مکلف کرد تا ۴۸ ساعت برنامه اجرایی و زمان‌بندی شده خود را برای خرید برنج از شالیکاران تدوین و ارائه کنند.

مخبر افزود: لازم است پیش‌بینی لازم برای تولید برنج و کشت سال آینده نیز به‌صورت دقیق و بر مبنای نیاز کشور انجام شود چرا که مجوز واردات فقط در صورت کمبود برنج صادر خواهد شد.

در این نشست که وزرای جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز حضور داشتند، استانداران مازندران، گیلان و گلستان هر کدام گزارشی از برآورد موجودی انواع برنج و مسائل و مشکلات مربوطه ارائه کردند.

همچنین پس از بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل مرتبط با تولید برنج و مشکلات شالیکاران، مقرر شد ظرف یکماه تمام موجودی انواع برنج پرمحصول از شالیکاران سه استان شمالی کشور بصورت تضمینی خریداری شده و برنامه اجرایی این کار را نیز وزارت جهاد کشاورزی تا ۴۸ ساعت به دولت ارائه دهد.

همچنین مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی به نحوی سیاستگذاری کند که وارد کنندگان برنج تنها در صورت خرید کل ظرفیت برنج تجاری (طارم و هاشمی) از کشاورزان، بتوانند مجوز واردات برنج دریافت کنند

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید