Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر

شهرستان مشگین شهر با داشتن تعداد 138 مزرعه طیور اعم از مرغداری گوشتی، مرغ مادر گوشتی و تخمگذار با اشتغال زائی برای 320 نفر، مشغول فعالیت هستند.

رتبه دوم استانی شهرستان مشکین شهر در صنعت طیور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، یوسف جهانی گفت: شهرستان مشگین شهر با داشتن تعداد 138 مزرعه طیور اعم از مرغداری گوشتی، مرغ مادر گوشتی و تخمگذار با اشتغال زائی برای 320 نفر، مشغول فعالیت هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهراضافه کرد: در این شهرستان، سالانه بیش از 10000 تن گوشت مرغ آماده طبخ، 2700تن تخم مرغ و بیش از 13میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی  تولید می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه، میانگین سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور 29کیلوگرم می باشد، مصرف داخلی شهرستان حدود 2000 تن گوشت مرغ در سال می باشد که این امر بیانگر تولید بیش از8000 تن گوشت مرغ مازاد بر مصرف در شهرستان است که به سایر شهرستان‌های استان و استانهای همجوار صادر می‌شود.

وی در پایان افزود: گوشت مرغ دارای مقادیر مناسب پروتئین و بسیاری از ریزمغذی ها می باشد .چربی و کلسترول آن به ویژه هنگامی که بدون پوست مصرف می شود پائین است.گوشت مرغ سرشار از اسید های چرب اشباع نشده است و حتی محتوای این اسید های چرب را می‌توان با استفاده از تغذیه مناسب افزایش داد.همچنین گوشت مرغ حاوی چندین ماده فعال زیستی مانند گلوتاتیون،تائورین، آنسیرین و غیره است که با تغذیه مناسب  واحد های طیور این مقدار قابل افزایش است. چشم انداز آینده نشانگر این است که گوشت مرغ می تواند به عنوان یک ماده غذایی امیدوار کننده باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید