Iranian Agriculture News Agency

خیام نکویی:

انقلاب بهره‌وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: انقلاب بهره‌وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است.

انقلاب بهره‌وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، سید مجتبی خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در دیدار با آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: مازندران یکی از استان هایی است که در بخش کشاورزی جایگاه ویژه‌ای دارد و این ظرفیت، ظرفیتی است که انتظار ما بیشتر از آن است.

وی افزود: در تدوین الگوی کشت که برای تمام کشور طراحی شده است ظرفیت های بسیار زیادتری از ظرفیت حاضر و نقش مازندران در امنیت غذایی لحاظ شده است.

خیام نکویی با بیان اینکه امنیت غذایی مسئله درجه یک کشور است و الگوی کشت و بهره وری در مصرف آب از شاخصه های امنیت غذایی است، ادامه داد: مازندران استان ۱۴ کشور در رونمایی الگوی کشت است تا متناسب با نیازهای کشور بتواند الگوی کشت را با محوریت استاندار و مشارکت سایر مسوولین استانی به ویژه بخش کشاورزی عملیاتی کند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دنبال این هستیم از ظرفیت روحانیون هم برای تبیین الگوی کشت استفاده کنیم چراکه اجرای الگوی کشت بر عهده کشاورزان است تا به سمت استفاده از محصولات کم آب‌بر بروند و بهره‌وری را در کشاورزی افزایش دهیم.

وی افزود: انتظار داریم در پایان دولت سیزدهم فاز اول الگوی کشت را در استان اجرایی کنیم که مهمترین دستاورد آن در کنار تحقق امنیت غذایی، افزایش درآمد کشاورزان است و به دنبال ارزان سازی تولید هستیم.

 خیام نکویی اظهار کرد: انقلاب بهره وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است که امیدواریم بتوانیم به خوبی به این مولفه دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید