Iranian Agriculture News Agency

جوجه‌ریزی در آذربایجان غربی ۲۰ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سال‌های گذشته ماهانه چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام می‌‌شد که این میزان در یک سال اخیر به بیش از پنج میلیون قطعه رسیده است.

جوجه‌ریزی در آذربایجان غربی ۲۰ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، خسرو شهبازی در گفت‌وگو با واحد خبر صدا و سیمای مرکز استان، با اعلام این خبر، درباره علت این افزایش، افزود: حمایت دولت از تولیدکنندگان مرغ و همچنین سلامت جوجه و مرغ‌های تولیدی استان از نظر عدم ابتلا به بیماری‌هایی مثل آنفلوانزای مرغی و نیوکاسل هم می‌تواند در این زمینه موثر بوده باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: در تیرماه پنج میلیون و ۴۳ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان ثبت شده است و نیاز جوجه‌ریزی استان چهار میلیون و ۲۰۰ تا ۴۰۰هزار قطعه است.

شهبازی گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون چهار میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی ثبت شده‌ و پیش‌بینی می‌شود این مقدار افزایش یابد و تا پایان ماه به پنج میلیون قطعه برسد.

وی با بیان اینکه نیاز استان و استان‌های هم‌جوار چهار میلیون قطعه جوجه در ماه است، گفت: در ماه بیش از یک میلیون قطعه میزان تولید افزایش یافته و سعی می‌شود تا در تامین نیاز بازار کمبودی وجود نداشته باشد.

شهبازی با اشاره به اینکه در صورت مازاد بودن تولید مرغ شرکت پشتیبانی امور دام آماده خریداری و ذخیره‌سازی گوشت مرغ است، اضافه کرد: متوسط مصرف سرانه گوشت مرغ کشور ۲۶ کیلوگرم برآورد شده‌ است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید