Iranian Agriculture News Agency

توزیع انواع کود شیمیایی در آذربایجان غربی

توزیع انواع کود شیمیایی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، محمود مظلومی بیان کرد: این کودها از مبادی، پتروشیمی‌ها و محل ذخیره انباری، به کارگزاران شرکت در شهرستان‌های 19 گانه استان تحویل و در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

وی افزود: به‌ طور متوسط روزانه حدود 350 تن کودهای یارانه‌ای به مقصد شهرستان‌ها حمل و تحویل شبکه توزیع کارگزاری می‌شود و روند تحویل کود بسیار مطلوب است.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس تصمیم وزارت جهادکشاورزی، به تمامی محصولات کشاورزی مطابق با الگوی کشت استان کودهای یارانه‌ای ازته، فسفاته و پتاسه تخصیص پیدا می‌کند.

مظلومی ادامه داد: به منظور رفع نگرانی کشاورزان از تامین کودهای کشاورزی مورد نیاز خود، علاوه بر محصولات اساسی گندم، جو و کلزا، به دیگر محصولاتی که به‌عنوان الگوی کشت در استان معرفی شده‌اند، طبق برش سازمان جهاد کشاورزی استان، کودهای کشاورزی یارانه‌دار تحویل می‌شود.

وی با اشاره به ذخیره بیش از 10 هزار و 500 تن انواع کودهای یارانه‌‌ای، گفت: توزیع کودهای کشت بهاره نیز در استان از اسفند ماه آغاز شده و برنامه تامین و توزیع انواع کودهای کشاورزی در استان طی سال جاری حدود 118 هزار و 525 تن است.

 مظلومی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از کودهای یارانه‌‌ای مربوط به تولیدکنندگان داخلی است، افزود: با وجود اینکه در مقطع کشت بهاره قرار داریم و اوج تقاضا و مصرف برای کودهای یارانه‌‌ای زیاد است، کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

این استان سالانه نیازمند 249 هزار تن کود کشاورزی برای مصرف در اراضی زراعی و باغی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید