Iranian Agriculture News Agency

اجرای بیش از 99 درصد از الگوی ملی کشت در سال 1402 در آذربایجان شرقی

مشاور معاون وزیرجهاد کشاورزی در امور زراعت و الگوی کشت گفت: آذربایجان شرقی در سال 1402 بیش از 99 درصد از الگوی ملی کشت را اجرا کرده است.

اجرای بیش از 99 درصد از الگوی ملی کشت در سال 1402 در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، مجید حسنی مقدم در حاشیه «کارگاه آموزشی الگوی کشت محصولات زراعی» بیان کرد: امسال دومین سالی است که الگوی ملی کشت به استان‌ها ابلاغ می‌شود. در این دو سال اقدامات بسیار خوبی در بخش کشاورزی انجام شده و شبکه‌ای از کارشناسان و محققین در کل کشور ایجاد شده است و فرآیندها به مرور در حال اصلاح است تا خدماتی که به کشاورزان اختصاص پیدا می‌کند روز به روز بهتر شود و در نتیجه آن بهره‌وری تولید نیز افزایش پیدا کند و از منابع محدود به نحو احسن استفاده کنیم.

وی میزان محصولات زراعی کشور را 87 میلیون تن اعلام کرد و افزود: استان آذربایجان شرقی نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی کشور دارد.

مشاور معاون وزیرجهاد کشاورزی در امور زراعت و الگوی کشت با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی الگوی کشت محصولات زراعی در آذربایجان شرقی با حضور مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان، مدیران ستادی، کارشناسان پهنه و محققین گفت: در این کارگاه توانستیم الگوی ملی کشت را به خوبی تبیین کنیم و اهداف و چالش‌ها را بررسی کردیم تا بتوانیم به نحو احسن الگوی ملی کشت را اجرا کنیم.

حسنی مقدم در خصوص عملکرد آذربایجان شرقی در خصوص اجرای الگوی ملی کشت گفت: در سال اول اجرای الگوی ملی کشت، آذربایجان شرقی بیش از 99 درصد از الگو را اجرا کرد و در سال جاری نیز که گزارشات اولیه از اجرای الگوی ملی کشت آماده شده نشان می‌دهد وضعیت بسیار خوبی در این استان وجود دارد.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 25.82M | مدت زمان ویدیو: 00:02:28
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید