Iranian Agriculture News Agency

جهش تولید در بخش کشاورزی با روش‌های علمی میسر است

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با استفاده از روش‌های علمی هرچند که ساده باشند، می‌توانیم جهش تولید در بخش کشاورزی را رقم بزنیم.

جهش تولید در بخش کشاورزی با روش‌های علمی میسر است

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در مراسم روز ملی گندم و نان با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی با استفاده از دانش به دست آمده است و همه ما به آن افتخار می‌کنیم‌، افزود: حوزه نظامی، یکی از بخش‌های مهم، راهبردی و بسیار تخصصی محسوب می‌شود که توانسته‌ایم با دانش خود به موفقیت‌های مهمی در این عرصه دست یابیم اما باید از آن درس بگیریم و از ظرفیت دانش در بخش کشاورزی نیز بهره بگیریم و گامی در راستای خودکفایی و افزایش تولید برداریم.

وی با تاکید بر لزوم داشتن نگاه جدی به نفوذ دانش به بخش کشاورزی و استفاده از آن در توسعه شاخص‌های اقتصادی، گفت: اگر در یک حوزه مهم (نظامی) موفق شده‌ایم پس در حوزه‌های دیگر (مثل کشاورزی) به راحتی می‌توانیم موفق شویم ولی باید اراده و همت داشته باشیم.

فتحی افزود: باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان حوزه کشاورزی نهایت استفاده را ببریم.

وی با اشاره به نام‌گذاری هفت مناسبت جدید در تقویم کشورمان به نام‌ هفت محصول، ادامه داد: هفت محصول در تقویم کشورمان گنجانده شده که نشان از اهتمام برای ارزش دهی به بخش کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه روز ۳۱ فروردین ماه تحت عنوان روز ملی گندم و نان نام‌گذاری شده است، گفت: حداقل تاثیر این نام‌گذاری، تلنگری برای ما و پیگیری نیازهای گندمکاران و اقدامات لازم برای ارتقای این بخش است.

فتحی گفت: اکنون که در فصل داشت گندم قرار داریم باید این فرصت را مغتنم شماریم و با توجه به بارندگی مناسبی که هفته‌های گذشته در استان داشتیم و در روزهای آینده نیز پیش‌بینی شده است، در راستای تغذیه مناسب، افزایش تولید و مبارزه به موقع با عوامل خسارت‌زا اقدام کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که کارشناسان بخش کشاورزی باید شبانه روزی در خدمت کشاورزان باشند، گفت: اگر ما و کشاورزان پیشرو، بتوانیم دانسته‌های خود را به دیگر کشاورزان انتقال دهیم، دیگر لازم به توسعه زمین‌ها نیست بلکه با افزایش بهره وری، عملکرد در واحد سطح، مبارزه به موقع با عوامل خسارت زا و تغذیه مناسب می‌توانیم به رشد مطلوب تولید دست یابیم.

وی افزود: تمامی اهداف افزایش تولید و بهره وری، شعار نه بلکه عمل و تلاش مضاعف می‌طلبد.

حجت‌الاسلام مجید نجفی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: آیات، روایات و آموزه‌های دینی ما به برخی موارد مثل گندم و نان اهمیت بسیاری قائل شده‌اند که حتی در سیره و سنت اهل بیت(ع) نیز جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به سه نوع نگاه آموزه‌ای، راهبردی و فرهنگ سازی آیات، گفت: در نگاه آموزه‌ای به گندم و نان، نخستین موضوعی که مطرح می‌شود، توحید محوری و معاد محوری است.

نجفی با بیان اینکه گذشتگان همواره از مرحله کاشتن بذر تا درو کردن گندم با ذکر نام و یاد خدا عمل می‌کردند، افزود: در نگرش راهبردی نیز تحقق امنیت غذایی، کشاورزی پایدار و تولید محصولات استراتژیک کشور مطرح بوده و در قرآن کریم تاکید شده است " کاری نکنید تا کفار بر شما مسلط شوند".

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر کفار در گندم و نان بر ما مسلط شوند، استقلال خود را از دست خواهیم داد، موضوعی که در دهه ۱۲۹۰ آن را تجربه کردیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اولین محور در این نگاه، توجه ویژه به حکمرانی متعالی در بخش کشاورزی با نگرش اقتصاد مقاومتی و مخصوص کارشناسان این بخش است و بر این اساس باید جهاد تبیین در بخش کشاورزی عملیاتی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از 10 نفر از نانوایان و گندمکاران نمونه ملی و استانی با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.

شایان ذکر است در این مراسم از توفیق میرزانژاد گندم کار نمونه ملی (گندم دیم) از شهرستان کلیبر، جبرییل زمانی گندمکار نمونه ملی(گندم آبی) از شهرستان بستان آباد، محمد عادلی گندمکار نمونه استانی(گندم دیم) از شهرستان بستان آباد، عباس عابدینی بذرکار نمونه استانی(گندم آبی) از شهرستان مرند، حیدر مختاری بذرکار نمونه استانی (بذرگندم دیم رقم هشترود) از شهرستان هشترود ، جعفر سجادی نانوای نمونه در  رسته نان لواش، جهانگیر حبیبی نانوای نمونه در رسته نان روغنی، الهوردی خوشبخت نانوای نمونه در رسته نان سنگک، سجاد حامدفر نانوای نمونه در  رسته نان روغنی و مرتضی فخیمی شکری نانوای نمونه در رسته نان بربری تقدیر شد.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 6.50M | مدت زمان ویدیو: 00:02:14
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید