Iranian Agriculture News Agency

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

رمز پیروزی ملت در خداباوری، خودباوری، ایمان به هدف و اتکا به مردم است

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: خداباوری، خودباوری، ایمان به هدف و اتکا به مردم عواملی است که موجب پیروزی یک ملت می‌شود.

رمز پیروزی ملت در خداباوری، خودباوری، ایمان به هدف و اتکا به مردم است

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید نجفی در مراسم گرامیداشت 22 بهمن و نشست بصیرتی قرارگاه جهاد تبیین که در آستانه انتخابات 11 اسفند با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان، مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و ادارات تابعه در محل نمازخانه این سازمان برگزار شد، ضمن تبریک چهل وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در احادیث، روایات و آیات قرآن چهار ویژگی و خصوصیت برای پیروزی یک امت ذکر شده است که اگر ملتی بخواهد حرکتی که می‌کند منجر به پیروزی شود، باید این ویژگی‌ها را داشته باشد.

وی با تشریح این خصوصیات گفت: اولین ویژگی که به آن اشاره شده است خداباوری و توحید محوری است. ملتی که به خدا اعتقاد داشته باشد پیروز خواهد شد. در تاریخ صدر اسلام و انقلاب اسلامی نیز هر زمان خدامحوری در مرکزیت قرار گرفت، به پیروزی منجر شد و هر زمان از خدا فاصله گرفته شد به شکست انجامید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی توضیح داد: در تاریخ صدر اسلام در جنگ بدر سپاه اسلام 313 نفر بودند اما سپاه کفار چندین برابر آنها بودند با این وجود خداباوری باعث شد تا در آن جنگ به پیروزی برسند اما در جنگ احد با وجود اینکه تعداد مسلمانان بیشتر بود و کارآزموده‌تر نیز شده بودند اما به خاطر فاصله گرفتن با خدامحوری از کفار شکست خوردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجفی بیان کرد: وقتی امام خمینی (ره) در سال 1342 حرکت خود را آغاز کردند، بسیاری از خواص و عوام به ایشان خرده گرفتند اما امام فرمود من به تکلیف خود عمل می‌کنم، در مسیر عمل به تکلیف سال‌های زیادی را در تبعید به سر بردند و فرزند خود را نیز در راه خدا از دست دادند اما در نهایت این خداباوری باعث شد تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: در آزادی خرمشهر و شکست عملیات طبس نیروهای آمریکایی نیز جلوه دیگری از خداباوری امام خمینی(ره) پیدا است. امام (ره) بعد آزادسازی خرمشهر فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد و بعد از شکست آمریکا در طبس نیز فرمودند: کی این هلیکوپترهای آقای کارتر را که می‌خواستند به ایران بیایند ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شن‌ها ساقط کردند. شن‌ها مأمور خدا بودند. باد مأمور خدا است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بیان کرد: در زندگی فردی نیز هرگاه به خدا توسل کنید موفق خواهید شد چرا که باری تعالی خود فرموده‌اند که ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را و این اجابت یک ضرورت و الزام دارد که اگر کسی خداوند را بخواند ملزم است تا وی را اجابت فرماید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجفی، خودباوری را دیگر ویژگی لازم برای پیروزی یک امت دانست و گفت: در اسلام آمده است که اگر ملتی طاغوت را بر خود مسلط کند، سردرگم خواهد شد. هر ملتی با اتکا به خود است که می‌تواند موفق شود.

وی افزود: در سال‌های نخستین انقلاب منافقان کوردل 17 هزار نفر از مردم کشور را به شهادت رساندند و بسیاری از شخصیت‌های برجسته نظام اسلامی را ترور کردند و علیه کشوری که به تازگی در آن انقلاب شده بود جنگی آغاز شد که از طرف دیگر جنگ بسیاری از کشورها و ابرقدرت‌های جهان حمایت می‌کردند اما با اتکا به خود موفق شدیم به جایی برسیم که مقام معظم رهبری امروز می‌فرمایند ما نزدیک قله هستیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌هایی که پس از انقلاب اسلامی در کشور در همه زمینه‌ها به‌ویژه عرصه‌های علمی داشته‌ایم، گفت: پس از انقلاب اسلامی بی‌سوادی ریشه‌کن شد و در حال حاضر بیش از 99 درصد مردم کشور باسواد هستند. در عرصه نظامی به موشک نقطه زنی مجهز هستیم که به‌راحتی می‌توانیم تروریست‌ها را در سوریه، عراق و پاکستان هدف قرار بدهیم اما در سال‌های ابتدایی جنگ مجبور بودیم برای تهیه موشک به کشورهای مختلف متوسل شویم. امروز چندین ماهواره به فضا ارسال کرده‌ایم و در حوزه‌های پزشکی و نانو به پیشرفت‌های زیادی دست پیداکرده‌ایم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بیان کرد: در حوزه اقتصاد نیز اگر خود را باور کنیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد. همان‌طور که در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و سال‌های محرومیت‌زدایی توسط جهاد سازندگی با اتکا بر خودباوری توانستیم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجفی ایمان به هدف را دیگر ویژگی یک ملت برای دستیابی به موفقیت دانست و اظهار کرد: عدالت محوری، فساد ستیزی و پیروزی جبهه مستضعفین بر استکبار شعارهای امام راحل بود و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به این دلیل توسط رهبری صادر شد که این شعارها در باور ما کمرنگ نشود و بتوانیم اهداف انقلاب را به‌درستی تشخیص دهیم.

وی تکیه‌بر توان و ظرفیت مردم را دیگر ویژگی برای پیروزی یک ملت دانست و گفت: امام (ره) در همه حرکت‌های خود به مردم متکی بود و یکی از ویژگی‌های نظام ولایی همین مسئله است که متکی بر مردم است. مقام معظم رهبری نیز اگر همیشه بر حضور مردم و مشارکت بالا تأکید می‌کنند به این دلیل است که دشمن بیش از هر چیزی از حضور مردم واهمه دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: کسانی که ایرانی قوی و مقتدر را می‌خواهند باید در مناسبت‌هایی مانند 22 بهمن و انتخابات 11 اسفند حضوری پررنگ داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجفی در پایان سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود فرمودند حتی کسانی که من را قبول ندارند نیز برای ایران در انتخابات شرکت کنند. همه ما وظیفه‌داریم در انتخابات شرکت کنیم و با بصیرت افرادی را انتخاب کنیم که دلسوز میهن، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

حجم ویدیو: 37.03M | مدت زمان ویدیو: 00:04:14
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید