Iranian Agriculture News Agency

سدسازی بی‎‌رویه، دریاچه ارومیه را خشک کرد

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طی ۴۰ سال اخیر با برنامه‌ریزی درست به‌خصوص با ممانعت از سدسازی‌های بسیار زیاد در حوضه دریاچه ارومیه مخالفت می‌شد امروز شاهد خشک شدن دریاچه ارومیه نبودیم.

سدسازی بی‎‌رویه، دریاچه ارومیه را خشک کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، محمد باقری بنابی در جلسه بررسی مشکلات کشاورزان شهرستان بناب که با حضور معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد بابیان اینکه دریاچه ارومیه به دلیل برنامه‌ریزی اشتباه به‌خصوص سدسازی در منطقه، خشک شد با ابراز تأسف از وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه گفت: اگر طی سالیان اخیر با برنامه‌ریزی درست و مانع‌شدن از سدسازی در منطقه اقدام می‌شد، امروز شاهد خشک شدن دریاچه ارومیه نبودیم.

وی ادامه داد: کشاورزان باید از روش‌های نوین و علم روز برای کشت محصولات استفاده کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌ضرورت حفاظت از کشاورزی شهرستان بناب گفت: اگر برای کشاورزی بناب برنامه‌ریزی درست انجام نشود کشاورزی بناب نیز همانند دریاچه ارومیه خشک خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت حمایت از صاحبان بارگاه‌های انگور در کل کشور و به‌خصوص در شهرستان بناب اشاره کرد و گفت: سالانه هزاران تن انواع انگور از سایر استان‌ها وارد شهرستان بناب می‌شود تا به محصولات خشکبار تبدیل شوند.

وی افزود: در همین راستا از مدیران کشوری و استانی انتظار داریم که از بارگاه‌های انگور در شهرستان بناب حمایت کنند و اگر این کار به‌آرامی پیش برود در این حوزه با مشکل مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن ابراز تأسف از استفاده از روش‌های قدیمی در کشاورزی بناب گفت: متأسفانه برخی از کشاورزان ما از روش و رسوم ۱۰۰ سال پیش استفاده می‌کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه اگر خودمان برای خودمان تلاش نکنیم با مشکل مواجه می‌شویم، گفت: کشاورزان قبل از اصرار مسئولین باید از روش‌های نوین و علم روز برای کشت محصولات استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید