Iranian Agriculture News Agency

در دیدار با رئیس اجرایی جایکا مطرح شد؛

آتسوشی هیسامیچی رئیس تیم اجرایی جایکا در پروژه بین‌المللی "توسعه ظرفیت مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع در بالا دست حوزه کارون بزرگ" روز شنبه در دیدار رییس سازمان جنگل‌ها گزارشی از وضعیت مدیریت حوضه‌های آبخیز و جنگل‌کاری در کشور ژاپن را ارائه کرد.

نهضت جنگل کاری برای بهبود حیات بشر ضروری است

آتسوشی هیسامیچی رئیس تیم اجرایی جایکا در پروژه بین‌المللی "توسعه ظرفیت مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع در بالا دست حوزه کارون بزرگ" روز شنبه در دیدار رییس سازمان جنگل‌ها گزارشی از وضعیت مدیریت حوضه‌های آبخیز و جنگل‌کاری در کشور ژاپن را ارائه کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، هیسامیچی در گزارش خود با اشاره به فروش نفت ایران به ژاپن در سال ۱۹۵۰ گفت: با جایگزینی سوخت هیزمی، ژاپن از تخریب جنگل‌ها نجات پیدا کرد و باید گفت در آن بازه زمانی، ژاپن جنگل‌های خود را مدیون نفت ایران است.

در ادامه مهندس آقایی رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با ابراز خشنودی از این دیدار و همچنین ارائه گزارش کارشناس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن گفت: نهضت جنگل‌کاری برای ملت‌ها و دولت‌ها امروز یک امر لازم و ضروری است.

آقایی افزود: تبادل اطلاعات و ارتباطات امروز در بین کشورها یک ضرورت است و نهضت جنگل‌کاری برای بهبود وضعیت حیات بشر برای آحاد ملت و دولت‌ها یک امر لازم و ضروری محسوب می‌شود.

مهندس خلیل آقایی ژاپن و ایران را دو کشوری سخت کوش و ساعی دانست و اظهار داشت: دولت‌ها باید در زمینه توسعه جنگل و افزایش سرانه فضای سبز همتی جدی داشته باشند. 

آقایی گفت: جنگل‌کاری و افزایش سرانه جنگل در ژاپن مایه خوشحالی ما نیز هست زیرا اکسیژنی که درختان تولید می‌کنند برای همه انسان‌ها و موجودات است.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید