Iranian Agriculture News Agency

معاون استاندار مازندران خبر داد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: مقرر شد برای خرید 300 دستگاه نشاکار در سطح استان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شود تا کشت مکانیزه استان به 100 هزار هکتار ارتقاء پیدا کند.

پیش‌بینی 100 هزار هکتار کشت مکانیزه برنج در مازندران

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، با توجه به نامگذاری امسال با عنوان"جهش تولید" کشاورزان جزو اولین نفراتی بودند که به این شعار لبیک گفتند و در خط مقدم تولید قرار گرفتند.

برنج یکی از چند محصول استراتژیک مازندران است که کشاورزان برای به ثمرنشستن آن زحمات فراوانی را تحمل می‌کنند تا بتوانند غذای کشور را تامین کنند و امروز نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در شهرستان آمل به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مسؤولین استانی انجام شد.

کشت مکانیزه برنج یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است که عزم راسخی را برای کاهش هزینه تولید، کاهش صعوبت کار و افزایش درآمد کشاورزان جزم کرده است. به گونه‌ای که سازمان جهاد کشاورزی مازندران طی آماری کشت مکانیزه برنج سال گذشته در استان مازندران را 75 هزار هکتار و پیش‌بینی برای امسال به 100 هزار هکتار را اعلام کرده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در این آیین با بیان اینکه ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی بویژه برنج یکی از موضوعاتی است که به آن تاکید فراوانی شده است، گفت: 214 هزار هکتار اراضی شالیزاری در مازندران وجود دارد که 110 هزار هکتار هم به صورت رتون و کشت مجدد است.

حسن خیریانپور ادامه داد: سال گذشته یک میلیون و 420 هزار تن تولید شلتوک در استان داشتیم که امیدواریم امسال با توجه به نامگذاری سال به عنوان جهش تولید، ارتقاء مکانیزاسیون و افزایش تولید را شاهد باشیم.

وی افزود: مقرر شد برای خرید 300 دستگاه نشاکار در سطح استان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شود تا کشت مکانیزه استان به 100 هزار هکتار ارتقاء پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در رابطه با ایجاد پایانه‌های صادراتی در مازندران گفت: فاز اول پایانه صادراتی برنج کشور افتتاح شد و فازهای بعدی را در برنامه داریم تا از لحاظ بسته‌بندی و کیفی سازی برای نگهداری و صادرات موثر باشد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید