Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برخی از سودجویان زمین به اسم اجرای طرح گلخانه در اراضی استان به دنبال تغییر کاربری و ایجاد ارزش افزوده هستند که جهاد کشاورزی به طور قاطع جلوی تحقق این اهداف را گرفته است.

سودجویان زمین به اسم ایجاد گلخانه دنبال تغییر کاربری اراضی کشاورزی هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در جلسه ستاد اجرایی محصولات گلخانه‌ای استان قزوین با اعلام این مطلب افزود: امور اراضی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان باید در این رابطه حساس شده و مراقب باشند تا از اراضی استان به هیچ عنوان سوء استفاده نشود.

وی با بیان اینکه از امور اراضی استان انتظار می‌رود با بصیرت و حساسیت بیشتر از گذشته این موضوعات را پیگیری کند، اظهار داشت: خوشبختانه این استان در اعطای مجوز گلخانه‌ها به خوبی توانسته جلوی اضافه بنای سازه و تغییرکاربری غیرمجاز را بگیرد، اما سودجویان همیشه در حال تغییر راه و روش خود برای دور زدن قوانین هستند که بایستی نسبت به این موضوع دقت نظر بیشتری به خرج داد.

خمسه تاکید کرد: علاوه بر بازدیدهای منظم ماهیانه از واحدهای گلخانه به منظور رصد پیشرفت فیزیکی سازه و بناهای آن‌ها، بازدیدهای سرزده و موردی نیز باید در دستور کار امور اراضی و نظام مهندسی کشاورزی استان قرار گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: حفاظت از اراضی کشاورزی استان قزوین یک وظیفه همگانی است که در قالب قانون پیگیری می‌شود، اما لازم است که در این رابطه فرهنگ‌سازی شود تا منابع مادی استان در حوزه آب و خاک بیش از گذشته مهم جلوه داده شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید