Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

کاهش هزینه تولید برای کشاورز با توسعه صنایع تبدیلی امکان پذیر است

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی استان فارس گفت: هدف اصلی ما در توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، کاهش هزینه تمام شده تولید محصول برای کشاورز است.

کاهش هزینه تولید برای کشاورز با توسعه صنایع تبدیلی امکان پذیر است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، کریم ذوالفقاری که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی برای افتتاح و بازدید از چند طرح بخش کشاورزی به این استان سفر کرده بود، ضمن بازدید از دو طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی، ماموریت این بخش را اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای ایجاد ارزش افزوده برای کشاورز عنوان کرد.

به گفته وی؛ با توجه به اینکه استان فارس قطب تولید محصولات کشاورزی محسوب می‌شود باید در زمینه توسعه مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی تکمیلی نیز کاری را انجام دهیم که از خام فروشی محصول پیشگیری شود.

این مقام مسئول به پروژه‌های خوبی که در ایام گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسیدند اشاره کرد و گفت: در استان فارس شاهد افتتاح چند گلخانه تابع اقلیم بودیم که کار جدیدی است و امیدواریم باعث خیر و برکت برای کشاورزان این استان باشد.

ذوالفقاری اعتبار هزینه شده برای افتتاح پروژه‌های بخش صنایع تبدیلی تکمیلی کشور را سه هزار و 600 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای 6 هزار نفر اشتغال‌زایی می‌شود که در این زمینه صنایع کشاورزی رتبه اول را بین بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی دارد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی در سفر به استان فارس به همراه مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مراسم افتتاح گلخانه تابع اقلیم 30 هزار مترمربعی تولید گوجه فرنگی در منطقه محمودآباد شهرستان شیراز حضور یافت.

وی همچنین از گلخانه شرکت سمیران سلامت واقع در ظفرآباد شیراز که در مساحتی بالغ‌بر 22 هکتار در زمینه تولید نشاء سبزی و صیفی و گوجه فرنگی فعالیت دارد بازدید کرد.

این مقام مسئول از سردخانه و واحد درجه بندی میوه واقع در شهرک صنعتی شیراز و همچنین کارخانه تک میوه در شهرستان مرودشت که در زمینه تولید رب گوجه فرنگی و ترشیجات و شوریجات فعالیت می‌کند بازدید کرد.

66

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید