Iranian Agriculture News Agency

20 فروردین آغاز رهاسازی آب سد درودزن در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز عملیات رهاسازی آب سد درودزن به‌منظور کشت پایین دست شتوی در حوزه شهرستان‌های زرقان، خرامه و مرودشت در روز دوشنبه بیستم فروردین‌ماه خبر داد.

20 فروردین آغاز رهاسازی آب سد درودزن در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، در چهل و هفتمین نشست کارگروه آب کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور بیان کرد: با توجه به گزارش سازمان هواشناسی و شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس مبنی بر میزان بارندگی قابل پیش‌بینی و میزان مقادیر و مصارف آب موجود در مخزن سدهای درودزن و ملاصدرا مقرر شد عملیات رهاسازی آب به میزان 150 میلیون مترمکعب از سد درودزن انجام شود.

به گفته وی؛ رهاسازی آب راس ساعت 6 صبح روز دوشنبه بیستم فروردین‌ماه آغاز خواهد شد و در حوزه رودخانه براساس مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان فارس به ترتیب شهرستان خرامه و پس از آن شهرستان زرقان نسبت به آب گیری اقدام خواهند کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه شهرستان مرودشت رهاسازی آب بستگی به نظر شورای کشاورزی آن شهرستان دارد و باید مسیرها، میزان و زمان رهاسازی آب در مسیر کانال‌های مختلف براساس مصوبه شورای کشاورزی به شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس اعلام شود.

دهقان پور با اشاره به مصوبات نشست کارگروه آب کشاورزی استان فارس، افزود: مسئولیت رهاسازی و مدیریت توزیع آب بر عهده شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس و نظارت بر حسن اجرای کار و پیشگیری از تخلفات بر عهده فرمانداران و شورای تامین سه شهرستان زرقان، خرامه و مرودشت است.

رئیس سازمان جهاد کشاوزری استان فارس خاطرنشان کرد: تعیین محل دریافت آب در سه شهرستان مذکور بر عهده مدیریت جهاد کشاورزی آن شهرستان است که باید هماهنگی لازم با شورای کشاورزی شهرستان‌ها انجام شود.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید