Iranian Agriculture News Agency

تحقق 4.5 برابری کاشت گیاهان دارویی در طرح جهش تولید در دیمزارهای فارس

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در دومین سال از اجرای طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای استان فارس، دیمزارهای این استان در سطحی بالغ‌بر 22 هزار هکتار به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شد.

تحقق 4.5 برابری کاشت گیاهان دارویی در طرح جهش تولید در دیمزارهای فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مهدی صادقی بیان کرد: سطح ابلاغی برای طرح جهش تولید گیاهان دارویی در دیمزارهای فارس پنج هزار هکتار بوده که با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های منسجم بیش از چهار برابر سطح ابلاغی تحقق یافته است.

 این مقام مسئول یادآور شد: با رعایت تناوب کشت که یکی از اصول مهم در اجرای این طرح است، 19 گونه گیاه دارویی با توجه به اقلیم هر منطقه در شهرستان‌های مختلف استان فارس کشت شده است که گونه‌های خاکشیر، آنغوزه، گل محمدی، قدومه، شیرین بیان، زیره و زعفران به ترتیب از بیشترین سطح برخوردار هستند.

صادقی با بیان اینکه سه پایگاه نوآوری با هدف آشنایی بیشتر کشاورزان با انواع ارقام دیم، اصلاح الگوی کشت، تغذیه در دیمزارها و کشاورزی حفاظتی در شهرستان‌های آباده، سپیدان و ممسنی راه‌اندازی شده است، گفت: علاوه بر گیاهان زراعی، گونه‌های دارویی از جمله کتان، خاکشیر، سیاه دانه و قدومه نیز کشت شده که به‌عنوان سایت های آموزشی برای بهره‌برداران در 18 شهرستان مجری طرح جهش تولید در دیمزارهای استان فارس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید