Iranian Agriculture News Agency

در ششمین مرحله در سال 1402؛

مزارع آلوده به فاضلاب خام در شیراز امحاء شد

در ششمین مرحله از امحاء مزارع آلوده به فاضلاب خام و پس آب‌های شهری در شهرستان شیراز، قلع و قمع قریب به 45 هکتار از مزارع برنج و ذرت در حومه کلان شهر شیراز با دستور مراجع قضایی و با حضور نیروهای انتظامی و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط آغاز شد.

مزارع آلوده به فاضلاب خام در شیراز امحاء شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، در این مرحله مزارع آلوده‌ی منطقه گردخون در حومه کلان شهر شیراز در حال امحاء است که این اقدامات پیشگیرانه در جهت تضمین سلامتی عموم مردم جامعه تا ریشه کنی کامل کشت با آب‌های نامتعارف ادامه می‌یابد. 

بر اساس همین گزارش؛ علاوه‌بر امحاء سطوح زیر کشت مزارع، ادوات آبیاری از جمله دستگاه‌های پمپاژ آب و لوله‌های آبرسانی نیز قلع و قمع و جمع‌آوری شده است.  

تا پیش از این در سال جاری بالغ‌بر 350 هکتار از مزارع آبیاری شده با آب‌های نامتعارف در شهرستان شیراز که عمدتا مزارع گندم بوده است با شکایت دستگاه‌های متولی مانند شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست و دستور مقام قضایی امحاء شده است.  

آبیاری مزارع  با  فاضلاب و آب‌های نامتعارف ممنوع است و براساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی هرکسی که سلامت مردم را تهدید کند برای آن در قانون جرم انگاری شده و با فرد خاطی برخورد می‌شود. 

 روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به کشاورزان توصیه می‌کند که به شدت از آبیاری مزارع توسط فاضلاب و آب‌های نامتعارف خودداری کنند.

photo_2023-10-01_11-30-22

 

photo_2023-10-01_11-30-06

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید