Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس خبر داد:

افتتاح 261 طرح عمرانی و اشتغال‌زای بخش کشاورزی فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از افتتاح و بهره‌برداری 261 طرح عمرانی و اشتغال‌زای بخش کشاورزی این استان در طول هفته گرامیداشت دولت خبر داد و گفت: این طرح‌ها در 6 زیر بخش با مجموع سرمایه‌گذاری 10 هزار و 481 میلیارد ریال اجرا شده است.

افتتاح 261 طرح عمرانی و اشتغال‌زای بخش کشاورزی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور با اذعان به اینکه 229 طرح عمرانی و 32 طرح اشتغال‌زا در مدت مذکور افتتاح خواهد شد، بیان کرد: برای طرح‌های عمرانی سرمایه‌گذاری هزار و یک میلیارد ریالی جهت تثبیت اشتغال دو هزار و 373 نفر و بهره‌مندی سه هزار و 34 خانوار روستایی و عشایری انجام شده است.

به گفته وی، طرح‌های عمرانی قابل افتتاح بخش کشاورزی استان فارس شامل 178 طرح احداث سامانه‌های نوین آبیاری در سطح دو هزار و 256 هکتار، احداث 21 کانال آبیاری و زهکشی به طول هشت هزار و 676 متر، لایروبی و مرمت 11 رشته قنات به طول سه هزار و 420 متر، مرمت و بازسازی 9 مورد از جاده‌های بین مزارع و باغات به طول 12 هزار و 192 متر، 6 طرح زیر بخش منابع طبیعی و چهار طرح زیر بخش امور عشایر است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه طرح‌های اشتغال‌زا با بهره‌برداری و شروع به کار پروژه‌ها بستر اشتغال 437 نفر فراهم می‌شود، تاکید کرد: در این حوزه 16 طرح در زیر بخش باغبانی، 9 طرح در زیر بخش صنایع تبدیلی و غذایی و هفت طرح در زیر بخش تولیدات دامی آماده افتتاح است که مجموع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای آن‌ها 9 هزار و 480 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

دهقان پور با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در طرح‌های اشتغال‌زا با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است، اضافه کرد: از حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای این حوزه هزار و 585 میلیارد ریال در قالب اعطای تسهیلات بانکی تامین و هفت هزار و 890 میلیارد ریال از محل آورده مجریان طرح‌ها هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اذعان به اینکه به مناسبت پاسداشت هفته دولت در 19 شهرستان استان فارس شاهد افتتاح طرح‌ها خواهیم بود، افزود: طرح‌های اشتغال‌زا شامل انبارداری و نگهداری محصولات کشاورزی و غذایی، تولید انواع عرقیات گیاهی، تولید شربت از گیاهان و بسته‌بندی اسانس‌های خوراکی، تولید رب گوجه‌فرنگی، تولید انواع ترشی و شوری و زیتون، احداث سردخانه، بسته‌بندی انجیر و بسته‌بندی میوه تازه است.

وی طرح تولید خمیر خرما، آماده‌سازی غذاهای کنسروی گوشت و کله پاچه، راه‌اندازی گلخانه‌های تولید گل رُز، سبزی و صیفی، تولید کمپوست قارچ، مرغداری گوشتی، بره پرواری و گاوداری شیری را از دیگر طرح‌های آماده افتتاح در طول هفته دولت اعلام کرد.

برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت سال 1402 از دوم شهریورماه آتی با شعار سراسری "جهاد کشاورزی، امنیت غذایی، گشایش در سفره مردم" در سرتاسر استان پهناور و زرخیر فارس آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید