Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دامپزشکی فارس:

مدیر کل دامپزشکی استان فارس گفت: با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در این استان، 11 مرکز کشتار و عرضه غیرمجاز و غیر بهداشتی گوشت در مسیر شیراز به سروستان پلمپ شد.

مراکز عرضه غیرمجاز گوشت در مسیر شیراز به سروستان پلمپ شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمیدرضا ناظمی با بیان اینکه سلامت هم استانی های عزیز خط قرمز است و در این خصوص با هیچ احدی مسامحه ای نخواهیم داشت، تصریح کرد: پرونده متخلفان به منظور طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح  ارجاع شده است.

وی با اشاره به شیوع تب کریمه کنگو در کشور و استان فارس اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی دامپزشکی این استان در تلاش مستمر برای کنترل این بیماری و سایر بیماری های مشترک بین انسان و دام است و علی رغم این تلاش ها تاکنون سه نفر در استان فارس به این بیماری مبتلا و پس از بستری شدن در بیمارستان درمان شدند.

ناظمی با بیان اینکه طرح مبارزه با کشتار غیرمجاز با محوریت اداره کل دامپزشکی در حال اجرا است، افزود: از ابتدای سال تاکنون 70 مرکز عرضه غیر مجاز و غیر بهداشتی گوشت در ورودی های شهر شیراز پلمپ و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیر کل دامپزشکی استان فارس تاکید کرد: شهروندان گوشت مصرفی خانوار را از مراکز مجاز عرضه گوشت قرمز و دارای برچسب و مهر دامپزشکی خریداری کرده و از خرید دام زنده و  کشتار دام در خارج از کشتارگاه جداً خودداری کنند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید