Iranian Agriculture News Agency
گسترش فعالیت مارکس‌انداسپنسر در حوزه غذا

 

دنیای اقتصاد : شرکت مارکس‌اند اسپنسر (ام‌انداس) خبر داد که در ماه آینده صدها محصول را به طیف مواد غذایی خود اضافه می‌کند و با همکاری شرکت اوکادو تحویل غذا درب منازل را به مشتریان در سرتاسر انگلستان ارائه می‌دهد.
شرکت اوکادو یک سوپرمارکت آنلاین بریتانیایی است که خود را به عنوان بزرگ‌ترین خرده‌فروش مواد غذایی آنلاین در جهان توصیف می‌کند. این شرکت برخلاف رقبای اصلی خود، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ندارد و کلیه اجناس را درب منازل تحویل می‌دهد.
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از پایگاه خبری اکسپرس بریتانیا، طرفداران سالن‌های غذایی مارک و اسپنسر با شنیدن خبری مبنی بر اینکه به زودی می‌توانند سفارش‌های خود را درب خانه تحویل بگیرند، هیجان‌زده شدند.

سال گذشته شرکت مارکس‌انداسپنسر اعلام کرد در یک معامله ۷۵۰ میلیون پوندی همکاری شرکت اوکادو را به دست آورده است. شرکت اوکادو پس از حدود ۲۰ سال همکاری مشترک با شرکت ویت رز قطع همکاری کرد. شرکت اوکادو برای راضی نگه‌داشتن خریداران و ارائه صدها محصول جدید همکاری خود با شرکت مارکس‌اند اسپنسر را آغاز کرده است. ویت رز، شرکت خرده‌فروشی بریتانیایی است که متعلق به کارمندان انگلیس است.

این شرکت دارای ۳۳۸ فروشگاه در سراسر انگلستان است و ۱/ ۵ درصد از سهم بازار خرده‌فروشی در بریتانیا متعلق به شرکت ویت رز است که آن را به هشتمین فروشگاه خرده‌فروشی مواد غذایی در انگلستان تبدیل کرده است. این شرکت محصولات خود را به ۵۲ کشور جهان نیز صادر می‌کند. مارکس و اسپنسر در حالی جایگزین رقیب دیرینه خود می‌شود که به اوکادو قول داده است در مقایسه با ویت رز طیف وسیع‌تری از محصولات با کیفیت و ارزش بیشتری ارائه کند. شرکت ویت رز ۴ هزار محصول برای عرضه داشت در حالی‌که ام‌انداس در حال حاضر دارای ۶ هزار محصول است که در اوکادو عرضه می‌شوند.

گفته می‌شود تیم توسعه محصولات شرکت مارکس‌اند اسپنسر برخی از محصولات جدید خود را به گونه‌ای طراحی و همانندسازی کرده‌اند که باعث فریب خوردن مشتری‌های وفادار به ویت رز می‌شوند. ام‌انداس اعلام کرده است که تمرکز این شرکت ارائه انواع مواد غذایی و محصولات شوینده خانگی در اندازه‌های بزرگ‌تر برای مصرف خانواده‌ها و طیف گسترده‌تری از محصولات ارگانیک است. در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از اجناسی که در اوکادو قرار است از یکم سپتامبر عرضه ‌شوند در فروشگاه‌های ام‌اند اس قابل خرید هستند. از یک سپتامبر محصولات مارکس‌انداسپنسر در فروشگاه آنلاین اوکادو در دسترس مردم قرار خواهند گرفت؛ در حالی‌که از آن تاریخ به بعد محصولات ویت رز «ناموجود» نشان داده خواهد شد.

شرکت مارکس‌اند اسپنسر از نظر قیمت نیز با ویت رز به رقابت پرداخته و برخی از محصولات را حتی با قیمت کمتری عرضه کرده است تا در هزینه‌های خریداران نیز صرفه‌جویی شود. این شرکت ۱۳۶ ساله در سال ۱۸۸۴ میلادی توسط مایکل مارکس و توماس اسپنسر در شهر لیدز انگلستان تاسیس شد و خیلی زود در حوزه پوشاک شهرت زیادی کسب کرد. این شهرت به دلیل فروش محصولات شیک و باکیفیت بریتانیایی بود. به همین خاطر در میان مردم انگلستان بسیار محبوب شد. در سال ۱۹۹۸ میلادی، ام‌انداس به اولین خرده‌فروشی بریتانیا تبدیل شد که توانست سودی بالغ بر یک میلیارد پوند پیش از کسر مالیات را به دست آورد؛ اما فقط یک سال بعد، سود این شرکت به نصف کاهش پیدا کرد و مجبور شد تا برای کاستن از هزینه‌های خود به تامین‌کنندگان خارج از کشور روی آورد. 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید