Iranian Agriculture News Agency

برپایی جشنواره گل‌های داودی در باغ گیاهشناسی ملی ایران

هفتمین جشنواره گل های داودی از یکم آبان با همت موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور آغاز و تا ۲۵ آذر امسال در باغ گیاهشناسی ملی ایران ادامه خواهد داشت.

برپایی جشنواره گل‌های داودی در باغ گیاهشناسی ملی ایران

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: در این جشنواره ۵۳۰ رقم گل داودی در ۱۰۰ رنگ در فضایی به وسعت ۴ هزار متر مربع در معرض دید علاقه مندان و دوستداران محیط زیست قرار می‌گیرد.

علی علیزاده علی آبادی افزود: باغ گیاهشناسی ملی ایران با اهداف پژوهشی، آموزشی، حفظ ذخایر ژنتیکی، فرهنگی، اجتماعی و تفریح از سال ۱۳۴۷ تاسیس شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره گل های داودی در فصل پاییز یکی از اقداماتی است که در باغ گیاهشناسی برای حفظ ذخایر ژنتیکی و نزدیکی و افزایش دوستی و محبت مردم با طبیعت انجام می شود.

علیزاده با بیان این که باغ گیاهشناسی از نظر تنوع گیاهی در خاورمیانه منحصر به فرد است، تصریح کرد: گل های داودی در فصل پاییز شکوفه می کنند و منظره بسیار زیبا و دلنشینی را برای بازدیدکنندگان بوجود می آورند و عموم مردم می توانند از جشنواره گل های داودی در این باغ دیدن کنند.

وی ادامه داد: در حاشیه این جشنواره نیز نمایشگاهی با بیش از ۲۰ غرفه شامل خوراکی ها، غذاهای استان های مختلف و کارهای دستی برای عرضه و فروش راه اندازی شده است.

رییس موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور درهمین حال گفت: باغ گیاهشناسی دارای ۲۲ قطعه است و هر قطعه نماینده یکی از زیست بوم های داخل کشور و یا کشورهای دیگر است و برگ ریزان فصل پاییز در مسیر پیاده رو، مناظر دیدنی را ایجاد کرده است.

وی اذعان داشت: جشنواره گل های داودی در باغ گیاهشناسی ملی ایران از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر برای بازدید عموم برپاست و بهای بلیت این جشنواره برای هر نفر ۲۵ هزار تومان است ضمن آن که پارکینگ به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

علیزاده گفت: مدارس با بلیت نیم بها می توانند فرصت بازدید دانش آموزان را از جشنواره گل های داودی فراهم کنند.

وی با بیان این که باغ گیاهشناسی زیر نظر موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور است، تصریح کرد: بلند مرتبه سازی در جوار باغ گیاهشناسی یکی از چالش های موجود است که این باغ را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

علیزاده افزود: متاسفانه در ضلع شمالی باغ گیاهشناسی ملی ایران مجوز احداث ۲۲ برج داده شده که اجرای آن مشکل آب این باغ را تشدید و اقلیم آن را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به نابودی تدریجی باغ خواهد شد.

وی اضافه کرد: از یک سال پیش برای صدور حکم توقف این پروژه به دیوان عدالت اداره شکایت کرده ایم و امیدواریم به زودی این حکم صادر شود. علیزاده گفت: بسیاری از مقامات و مسولان کشور از جمله دفتر مقام معظم رهبری، رییس جمهوری، معاون رییس جمهوری، سازمان محیط زیست، دادستان کل کشور مخالف اجرای پروژه بلند مرتبه سازی درجوار باغ گیاهشناسی ملی ایران هستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید