Iranian Agriculture News Agency

تولید ۵۶ هزار تن کود فسفاته در استان بوشهر هدف گذاری شد

مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال جاری برنامه تولید ۵۶ هزار تن کود فسفاته در این استان در دستور کار است.

تولید ۵۶ هزار تن کود فسفاته در استان بوشهر هدف گذاری شد

به گزارش خبرنگار ایانا از بوشهر، خسرو عمرانی بیان کرد: کودهای شیمیایی، زیستی و آلی از مهم‌ترین نهاده‌های کشاورزی برای توسعه پایدار بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور است.

وی با اشاره به نقش کودها در تولیدات محصولات کشاورزی و به‌ویژه گندم افزود: استان بوشهر در تولید کود فسفاته دارای جایگاه مهمی در کشور بوده و در سال گذشته توانسته است ۳۷ هزار تن کود تولید و در سطح کشور توزیع کند.

مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: پارسال تولید کود فسفاته در این استان ۱۱۴درصد و کود پتاسه ۸۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: سال گذشته ۲۷ هزار و ۳۰۰ تن کودهای شیمیایی یارانه‌ای در سطح استان بوشهر تامین و توزیع  شد که در مقایسه به سال ۱۴۰۰ دارای رشد ۵۴ درصدی است.

عمرانی گفت: برنامه تامین، تدارک و توزیع کودهای شیمیایی یارانه‌ای در سطح کشور نیز در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱.۳ میلیون تن بوده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ دارای رشد ۳۰ درصدی است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ نیز برنامه تامین و توزیع ۲.۳ میلیون تن انواع کودهای شیمیایی یارانه‌ای در حال انجام است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر استان بوشهر اضافه کرد: این استان به‌عنوان قطب اصلی تولید و توزیع کود ازته در کشور است که دارای سهم حدود ۴۰ درصدی در تولید با میزان ۹۱۰ هزار تن تولید کود ازته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور مسئول طرح خودکفایی تولید کودهای شیمیایی است، می‌توان گفت ما در تولید کود ازته به خودکفایی رسیده‌ایم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید