Iranian Agriculture News Agency

پاپی‌زاده:

جامعه عشایری 4 برابر نیاز وارداتی کشور به گوشت قرمز را تولید می‌کند

نقش تامین کنندگی ۲۵ درصد گوشت قرمز در جامعه عشایری

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به نقش تامین کنندگی 25 درصد گوشت قرمز در جامعه عشایری، گفت: جامعه عشایری 4 برابر نیاز وارداتی کشور به گوشت قرمز را تولید میکند.

جامعه عشایری 4 برابر نیاز وارداتی کشور به گوشت قرمز را تولید می‌کند

به گزارش خبرنگار ایانا، عباس پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر ایران ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی زن روستایی در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش تامین کنندگی 25 درصد گوشت قرمز در جامعه عشایری، گفت: جامعه عشایری 4 برابر نیاز وارداتی کشور به گوشت قرمز را تولید میکند.

وی ادامه داد: قسمت زیادی از تولیدات صنایع دستی، دامداری، دامپروری و گیاهان دارویی به زنان عشایر تعلق دارد.

پاپی‌زاده با اشاره به توجه دولت سیزدهم در حوزه عشایری کشور، تصریح کرد: در سفرهای استانی هیات دولت در بخش اعتبارات نیز در حوزه عشایر افزایش یافته که انشالله اثر این افزایش را در رفاه مردمان این بخش ببنیم.

وی ضمن بیان اینکه حوزه تولید در بخش عشایر مربوط به جهاد کشاورزی است، یادآور شد: با تشکیل 450 صندوق خرد زنان روستایی و شبکه تعاون عشایری و ظیفه خودمان را در حوزه تولید انجام داده ایم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تصویب آیین نامه ساماندهی  عشایر در سال 88، افزود: 30دستگاه اجرایی علاوه بر جهاد کشاورزی در این آیین نامه لحاظ شده که در قبال عشایر وظیفه مند هستند.

وی در پایان ضمن اشاره به مشکلات عشایر در بخش مختلف از جمله بهداشت و درمان، راه، آموزش دانش آموزان و ..... از سایر بخش ها و دستگاه های اجرایی خواست تا وظیفه خود را در این خصوص اجرا کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید