Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در سفر استانی به البرز خبر داد:

اختصاص 600 میلیارد تومان به بخش کشاورزی در سفر هیات دولت

وزیر جهاد کشاورزی در نوزدهمین سفر استانی هیات دولت به استان البرز از اختصاص 600 میلیارد تومان به بخش کشاورزی در سفر هیات دولت به این استان خبر داد.

اختصاص 600 میلیارد تومان به بخش کشاورزی در سفر هیات دولت

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نوزدهمین سفر استانی هیات دولت به استان البرز، در بازدید از گلخانه دهکده سلامت در اراضی روستای شیخ حسن شهرستان نظرآباد، گفت: قطب کشاورزی استان البرز  شهرستان نظرآباد است؛ این شهرستان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گلخانه‌ای دارد و در تلاش هستیم تا از این ظرفیت ها حمایت کنیم.

 وی افزود: با توجه به وضعیت منابع آبی در این شهرستان تقویت شهرک‌های گلخانه‌ای و توسعه این صنعت فوق العاده برای ما حائز اهمیت است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به نظر رئیس جمهور که در سفر استانی به استان البرز ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در شورای اداری امشب با دستور رئیس جمهور این موضوع تصویب شود، چرا که می‌تواند سبب اتفاق بسیار خوب در کشاورزی و تحول منظقه باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ظرفیت فوق العلاده استان البرز در حوزه دانش بنیان بودن، یادآور شد: شرکت های دانش بنیان کشاورزی و بسیاری از مراکز تحقیقاتی کشاورزی در این استان مستقر هستند که امیدواریم  با توجه به اینکه امسال سال تولید دانش بنیان است در این زمینه اتفاق بسیار خوبی به خصوص  در زمینه ی پارک های علم و فناوری در حوزه کشاورزی بیفتد.

وی یادآور شد:  مطالبه کشاورزان نظرآباد در خصوص تغییر کشاورزی سنتی به صنعتی و مشکل چاه آب را  در شورای اداری این شهرستان مطرح خواهد کرد زیرا متولی حوزه منابع آب وزارت نیرو است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید