Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی مطرح کرد:

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از فعالیت 59 مرکز خدمات غیردولتی در بخش کشاورزی استان خبر داد.

فعالیت 59 مرکز خدمات غیردولتی کشاورزی در سطح آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، امین آقایی در جلسه کمیته استقرار شرکت های خدمات کشاورزی و مراکز خدمات غیردولتی استان هدف از راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی در بخش کشاورزی را بالا بردن تخصص و افزایش بهره وری و حرکت به سمت کشاورزی نوین و از همه مهمتر فرصتی برای اشتغال مهندسین کشاورزی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه 15 مرکز خدمات غیردولتی بخش کشاورزی استان نیز در مرحله تکمیل پرونده و اخذ مجوز هستند، ادامه داد: تغییر فرایند کشاورزی سنتی به نوین و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی جدید با تشکیل مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان میسر می‌شود.

آقایی ارایه انواع خدمات تخصصی و عمومی مورد نیاز جامعه کشاورزی و روستایی، تهیه و عرضه دانش، اطلاعات و فن آوری‌های کشاورزی و اجرای قرارد‌های سهم بری دانش از تولید را از اهم حوزه فعالیت این مراکز عنوان کرد .

وی از ساماندهی مراکز خدمات غیردولتی بخش کشاورزی استان خبر داد و اضافه کرد: این مراکز با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی، گیاهان دارویی، مکانیزاسیون، شیلات، دامپروری، آزمایشگاه، عرضه نهاده‌های کشاورزی و صدور مجوز‌ها در واحد تولیدی  قادر به ارائه خدمات فنی مهندسی هستند که با ساماندهی آنها زمینه فعالیت بهتر مراکز فراهم می شود.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین، تسهیل گری سیاست‌ها و برنامه‌های بخش کشاورزی و توسعه روستایی دولت، عمومیت بخشی کاربرد فن اوری‌های جدید کشاورزی، فراهم اوری دسترسی راحت کشاورزان به خدمات فنی و مشاوره ایی و در نهایت اشاعه دانش و فن اوری در محیط کشاورزی را از ضروریات تشکیل این مراکز در دهستان‌ها برشمرد.

آقایی گفت: موسسات و ارگان‌های دولتی و غیردولتی فقط مجاز به کارسپاری به اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی هستند که موفق به اخذ پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی شده‌اند و رعایت نکردن این امر مخالف قوانین و مقررات نظام مهندسی است.

در این نشست زمینه ساماندهی شرکت ها از نظر خدمات، مجوز استقرار، رتبه، پروانه اشتغال و نیروهای متخصص مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مقرر شد به تدریح شرکت های خدمات مشاوره ای برای فعالیت های قانونی و کارسپاری باید به مراکز خدمات غیردولتی در قالب های تخصصی تبدیل شوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید