Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت:

توزیع کود کشاورزی در آذربایجان غربی 22 درصد افزایش یافت

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از 91 هزار و 300 تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده‌ شده که این میزان 22 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد داشته است.

توزیع کود کشاورزی در آذربایجان غربی 22 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، محمود مظلومی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون، حدود 83 هزار و 600 تن کود در سطح شهرستان‌های استان توزیع شده است، افزود: این میزان کود شامل 65 هزار و 650 تن کود ازته، 14  هزار و 900  تن فسفاته و سه هزار و 45 تن پتاسه بوده که در بین کارگزاران استان توزیع شده است. 

وی بیان کرد: تاکنون بیش از 77 درصد از تعهد کود امسال در آذربایجان غربی با تلاش و پیگیری‌های انجام گرفته تهیه و تامین شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی، توضیح داد: برنامه ابلاغی سال جاری تامین، تدارک و توزیع 118 هزار و 525 تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم انتظار می‌رود صددرصد برنامه ابلاغی اجرایی شود.

مظلومی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بیش از سه هزار و 200 تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است و حمل و ارسال کودهای شیمیایی از مبادی، پتروشیمی‌ها و کارخانجات تولید داخل کشور کماکان ادامه دارد.

وی یادآور شد: باغداران برای تغذیه زمستانه درختان میوه خود که بهترین زمان و فرصت برای تغذیه و اصلاح خاک محسوب می‌شود، کودهای یارانه‌ای مورد نیاز خود را از کارگزاری‌های مجاز این شرکت تهیه کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید