Iranian Agriculture News Agency

نشست مشترک وزیر جهادکشاورزی و اعضای کانون صنایع غذایی ایران

وزیر جهادکشاورزی، صنعت و بازرگانی را حلقه رشد تولید و عاملی برای گشودن دروازه صادراتی و خلق ثروت برای کشور خواند و از حضور بخش خصوصی در لایه‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استقبال کرد.

نشست مشترک وزیر جهادکشاورزی و اعضای کانون صنایع غذایی ایران

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در دیدار با اعضای کانون صنایع غذایی ایران از لزوم ایجاد تشکل‌های قدرتمند برای رونق تولید گفت و تاکید کرد: تولید، فرآوری و صادرات محصول، بازاررسانی، ارزش‌ افزوده و ضایعات در بخش کشاورزی یک زنجیره به هم پیوسته از فعالیت تولیدکننده و صنعتگر است.

وی صنعت، بازرگانی و تجارت را جزو جدایی‌ناپذیر تولید عنوان کرد و گفت: صنایع تبدیلی و تکمیلی چرخ تولید را به حرکت وا می‌دارند و با ایجاد ارزش‌افزوده در محصولات کشاورزی، خلق پول و ثروت می‌کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در تشریح این فرایند، تولید گوجه‌فرنگی و جذب مازاد تولید به صنعت را نمونه بارز اتحاد تولید و صنعت برای ایجاد ارزش افزوده معرفی و خاطرنشان کرد: وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی برای دریافت روزانه ۵۰ هزار تن گوجه‌فرنگی در تابستان امسال، ضمن جلوگیری از زیان تولیدکننده و کشاورز، فراوری و راهی بازارهای صادراتی شد و ارز حاصل از فروش محصول فراوری شده به چرخه اقتصاد کشور بازگشت.

وی از اعتقاد راسخ خود به تشکل‌های کشاورزی گفت و افزود: اگر تشکل‌ها قدرتمند و توانمند شوند، می‌توانند با تنظیم تولید شرایط مناسبی برای تأمین بازار مصرف فراهم کنند و به دنبال آن صادرات را رونق دهند.

نیکبخت همچنین، توجه تشکل‌ها را به نکاتی همچون ورود به کشت قراردادی توسط بخش خصوصی در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی با هدف کسب بازارهای بین‌المللی و رونق داخلی جلب کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان این نشست، حل مشکلات مطرح شده و رفع بخش بزرگی از موانع در تصمیمات آتی و مشورتی با تشکل‌ها را قابل رفع خواند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید