Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: اختلاف قیمت گوشت قرمز در کردستان نسبت به سایر استان‌ها به دلیل کیفیت بالای گوشت در استان است.

اختلاف قیمت گوشت قرمز در کردستان به دلیل کیفیت بالای آن است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در کارگروه تنظیم بازار استان کردستان که ظهر امروز در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ نسبت به سایر کالای موجود در سطح بازار کمتر است.

وی با بیان اینکه کردستان جزو‌ معدود استان‌های کشور است که  قیمت  مرغ در آن یکپارچه است افزود: اما اختلاف قیمت گوشت قرمز در استان کردستان نسبت به سایر استان‌ها به دلیل کیفیت بالای گوشت در کردستان است.

جعفری بیان کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی، مراتع وضعیت مطلوبی نداشته و در نتیجه دامداران با کمبود علوفه مواجه بودند که ضروری است تا علوفه مورد نیاز دامداران تامین شود‌.

وی با بیان اینکه مجوز صادرات ۳ هزار راس دام سبک برای استان کردستان صادر شده است، افزود: در زمینه گوشت گوسفندی در استان هیچ مشکلی نداریم چون در خود استان تولید می‌شود.

جعفری اظهار  کرد: ملاک قیمت گوشت سفید و قرمز برای ما تنها مرکز آمار کشور است چرا که ممکن از نقاط مختلف این قیمت‌ها متفاوت باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید