Iranian Agriculture News Agency

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: ارایه تسهیلات کم بهره به صنعت مرغداری استان گامی در جهت حمایت از تولید استان و تشویق و دلگرمی مرغداران است.

ارایه تسهیلات کم بهره به صنعت مرغداری، حمایت از تولید است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان،  خالد جعفری در جلسه کارگروه تولید و رفع موانع تولید استان در سنندج اظهار کرد: در شرایط تورم بازار تاکنون دولت ۲۴۰ هزار تن نهاده برای واحدهای تولید مرغ استان تولید و تامین کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا تمام دنیا با کاهش مصرف و تقاضا مواجه است افزود: این روند نیز در کشور ما نیز بی‌تاثیر  نبوده و اکثر واحدهای تولیدی از جمله مرغداری‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

وی کردستان را یکی از استان‌های تولیدکننده تولید مرغ دانست و افزود: صنعت مرغداری یکی از صنعت‌های بسیار مهم استان تلقی می‌شود.

جعفری همچنین سودآور بودن صنعت مرغداری را یکی علل رشد این صنعت برشمرد و گفت: حمایت از تولید یکی از سیاست‌های دولت در سال‌های گذشته بوده است.

وی کنترل و نظارت بر قیمت گوشت مرغ را ضروری دانست و اظهار کرد: قیمت مرغ استان خط قرمز ماست، قیمت ما باید کمتر از میانگین استان‌های دیگر باشد.

معاون اقتصادی استاندار خواستار جلوگیری از اعمال قیمت‌های نامتعارف شد.

جعفری کردستان را جز استان‌های تولیدکننده دام و طیور عنوان کرد و گفت: در این راستا باید گوشت مرغ استان باید ارزان‌تر از سایر استان‌ها باشد‌.

به گفته جعفری، در تمام کشور تنظیم بازار توسط خود مرغداران تایید می‌شود.

وی یادآورشد: تاکنون ۱۳ حرفه پیش‌بینی شده است و دولت ۴۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به آنها پرداخت کرده است.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری استان در نیمه دوم سال چهار میلیون قطعه بوده است.

وی خواستار حل مشکلات بخش صادرات و تامین دارو و واکسن طیور از سوی ادارات و نیز حل مشکل بیمه واحدهای کوچک مرغداری شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید