Iranian Agriculture News Agency

۷۳ هزار فقره بیمه‌نامه مرتبط با حوزه کشاورزی در چهارمحال و بختیاری صادر شد

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در سال‌زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ بیش از ۷۳ هزار فقره بیمه‌نامه مرتبط با حوزه کشاورزی، منابع‌طبیعی و آبخیزداری صادر شد.

۷۳ هزار فقره بیمه‌نامه مرتبط با حوزه کشاورزی در چهارمحال و بختیاری صادر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال وبختیاری، حمید رحیمی بیان کرد: ۱۵ هزار هکتار از باغات، ۸۸ هزار هکتار از زراعت‌ها، ۱۴۶ هزار متر مربع سازه و محصول گلخانه‌ها، ۱۵ هزار راس دام و پنج هزار هکتار منابع‌طبیعی در چهارمحال و بختیاری بیمه شد.

وی افزود: در سال‌زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ افزون‌بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان بیمه‌گذار خسارت‌دیده چهارمحال و بختیاری پرداخت شد و این در حالی است که از این کشاورزان تنها هزار میلیارد ریال حق بیمه دریافت شد.

طرح شهید ساجدی با همکاری مشترک سپاه پاسداران و جهاد کشاورزی عملیاتی شد

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: طرح امنیت غذایی شهید ساجدی با همکاری مشترک سپاه پاسداران و جهاد کشاورزی با بهره‌مندی از دانش‌آموختگان رشته کشاورزی در کنار کشاورزان اجرایی شده است.

موسی عسگری تاکید کرد: سال‌زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در چهارمحال و بختیاری ۱۸۷ نفر از این دانش‌آموختگان به‌کارگیری شدند که باید در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات راهبُردی مانند گندم، ذرت و سیب‌زمینی از مزرعه‌های مورد نظر بازدید داشته باشند.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۷۹ هزار بهره‌بردار با تولید سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری فعال هستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید