Iranian Agriculture News Agency

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

طرح جهش تولید در ۳۲۹ هزار هکتار از اراضی دیم استان همدان اجرا شد

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه برنامه امسال جهش تولید در ۴۳۷ هزار هکتار از اراضی استان تعریف شده است گفت: ۳۲۹ هزار هکتار از این میزان کشت شده است.

طرح جهش تولید در ۳۲۹ هزار هکتار از اراضی دیم استان همدان اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، شهرام پرورش با اشاره به اینکه طرح جهش تولید در دیمزارها برای چهارمین سال متوالی در حال اجرا است، گفت: هدف اصلی طرح افزایش تولید در اراضی دیم است. 

وی با بیان اینکه تبدیل اراضی آیش به آیش سبز نیز از اهداف طرح به شمار می‌رود، افزود: محصولات جدیدی همچون دانه‌های روغنی، گیاهان دارویی، نباتات علوفه‌ای و حبوبات در اراضی آیش کشت می‌شود. 

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر  اینکه برنامه امسال جهش تولید در ۴۳۷ هزار هکتار تعریف شده است، یادآور شد: ۳۲۹ هزار هکتار از این میزان کشت شده است. 

وی در ادامه به برنامه کشت طرح جهش تولید در استان اشاره کرد و گفت: ۲۳۷ هزار هکتار گندم، ۸۷ هزار هکتار جو، ۲۶ هزار هکتار نخود، ۱۷ هزار هکتار عدس، ۴۴ هزار هکتار دانه‌های روغنی، ۲۴ هزار هکتار نباتات علوفه‌ای و ۲ هزار هکتار گیاهان دارویی در نظر گرفته شده است. 

پرورش خاطرنشان کرد: این برنامه تا پایان سال زراعی تدوین شده به طوری که برخی از محصولات به‌صورت انتظاری و بهاره کشت می‌شود تا مجموعه کشت‌های طرح جهش تولید در دیمزارها تکمیل شود. 

وی با بیان اینکه در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح از کارشناسان نظام مهندسی و کارشناسان جهاد کشاورزی بهره‌مند شدیم، اضافه کرد: کشاورزان می‌توانند از خدمات بیمه‌ای همچنین بهره‌گیری از برخی خدمات به‌صورت یارانه‌ای بهره‌مند شوند. 

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، تاکید کرد: تاکنون ۱۵.۶ میلیارد تومان اعتبار از بانک ملی در راستای خرید دستگاه‌های مورد نیاز طرح جذب شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید