Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه پیش بینی کرد؛

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: پیش بینی می شود از 3 هکتار مزارع زعفران این شهرستان، 10 کیلوگرم زعفران برداشت شود.

برداشت 10 کیلوگرم طلای سرخ در گلوگاه/ استقبال کشاورزان از کشت زعفران

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، غلامرضا قنبری از افزایش رغبت کشاورزان مناطق کوهستانی شهرستان گلوگاه به کشت زعفران خبر داد و گفت: امسال 3 هکتار اراضی زراعی مناطق بالادست این شهرستان به کشت زعفران اختصاص داده شد.

وی با اشاره به اینکه میانگین عملکرد زعفران در این شهرستان سه تا چهار کیلوگرم در هکتار است، افزود: پیش بینی می شود 10 کیلوگرم زعفران از این اراضی برداشت و روانه بازار مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه بیان کرد: سال گذشته 2.5 هکتار اراضی این شهرستان به کشت زعفران اختصاص یافت که 8 کیلوگرم زعفران از این اراضی برداشت شد.

وی تصریح کرد: یک واحد تولید زعفران در گلخانه به مساحت 300 مترمربع با ظرفیت تولید 5 کیلوگرم در این شهرستان در حال فعالیت است.

این مسوول ادامه داد: روستاهای اوارد، وزوار، نیالا و آغوردره این شهرستان مستعد کشت زعفران بوده و هر ساله بدلیل صرفه اقتصادی سطح آن رو به گسترش است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه گفت: طلای سرخ دارای خواص متعددی برای سلامتی است که بهبود تنفس، بهینه سازی سیستم گوارش، از بین بردن درد، بهبود الگوهای خواب، تقویت سلامت قلب، افزایش گردش خون، پیشگیری از دیابت، تقویت استخوان ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن از جمله مزایای آن است.

قنبری در پایان با بیان اینکه زمان کشت زعفران از اوایل مرداد تا شهریور است، گفت: مقدار پیاز مورد نیاز در هر هکتار، دو هزار و 500 تا سه هزار کیلوگرم است و زمان برداشت زعفران از اوایل آبان تا اوایل آذرماه ادامه دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید