Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در تامین مواد اولیه صنعت دامپروری تلاش جدی کنیم و مواد اولیه خشک که در استان تولید نمی شود را در چرخه تولید بیاوریم.

تامین مواد اولیه صنعت دامپروری در مازندران سبب پایداری صنعت دامپروری

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مراسم روز مزرعه انتقال یافته های تحقیقاتی کشت مخلوط گیاهان علوفه ای در ایستگاه ملی تحقیق و توسعه گاودشت بابل اظهار کرد: به دنبال این هستیم بخش های خصوصی وارد حوزه فعالیت شوند و از ظرفیت‌های متنوع بخش کشاورزی استفاده شود.

وی ادامه داد: در کشاورزی باید جهش های جدید در توسعه و تعالی برداریم چراکه مازندران غذای کشور را تامین می کند و به همین دلیل باید از فناوری های جدید در بخش کشاورزی برخوردار باشیم.

عنایتی افزود: مسوولیت ما به غذا و معیشت مردم گره خورده است و نیاز است از ظرفیت داخل کشور و استان بهره گیری کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: باید از ظرفیت های بخش کشاورزی و تشکل ها استفاده کنیم و ناگزیر هستیم به دنبال مسایلی برویم که نیاز تولید است.

این مسوول زنجیره کشاورزی را کامل دانست و افزود: باید دقیق تر و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در کشاورزی استفاده کنیم تا بتوانیم راندمان را افزایش و هزینه های تولید را کاهش دهیم.

عنایتی گفت: مهارت و توانمندی کشاورزان را افزایش دهیم چراکه مازندران تنوع زیادی در تولید محصولات کشاورزی دارد و باید قدر ظرفیت های موجود را بدانیم و بهره وری اصولی از این ظرفیت ها داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در تامین مواد اولیه صنعت دامپروری تلاش جدی کنیم و مواد اولیه خشک که در استان تولید نمی شود را در چرخه تولید بیاوریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: اگر به دنبال پایداری در صنعت دامپروری هستیم باید مواد اولیه این صنعت را تامین کنیم و زنجیره های اول را شناسایی و از ظرفیت محققین، دانشگاهیان و بخش خصوصی در تامین مواد اولیه استفاده کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید