Iranian Agriculture News Agency

استاندار قزوین

استاندار قزوین گفت: با توحه به فراهم بودن زیرساخت‌ها و امکانات در مجتمع کشت و صنعت زیاران باید ظرف ۲ هفته مجوزهای استانی و کشوری پرورش بوقلمون در آن صادر شود.

مجوزهای پرورش بوقلمون کشت و صنعت زیاران باید ظرف ۲ هفته صادر شود

به گزارش خبرگار ایانا در قزوین، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین  در بازدید از کشت و صنعت زیاران، افزود: ما به دنبال صدور این مجوزها از سرمایه گذار مجموعه نیز مسوولیت پذیری می‌خواهیم و انتظار داریم فعالیت‌های جدید این مجموعه بعد از صدور مجوزها با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های لازم، به سرعت شروع شود.

وی گفت: این مجموعه در گذشته سابقه فعالیت بسیار خوبی داشته است و باید الان ۱۰ برابر گذشته فعالیت داشته باشد.

استاندار قزوین گفت: در صدور مجوزها رعایت قانون لازمه کار است ولی اگر ماده قانونی اشکال دارد باید با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: سرمایه گذار این مجموعه، فعالیت خود را از دهه ۸۰ آغاز کرده و پیگیر مجوز پرورش بوقلمون است.

فاطمه خمسه گفت: این سرمایه گذار درخواست مجوز واحد پرورش بوقلمون برای ۲۰۰ هزار قطعه را داشته است که وزارتخانه با مجوز ۷۵ هزار قطعه موافقت کرده اما چون ظرفیت بیشتری دارند در خواست افزایش مجوز را دارند که اقدامات لازم در این خصوص در دستور کار قرار دارد.

این مسوول اظهار کرد: می‌توان اولین زنجیره پرورش بوقلمون را برای این مجتمع صادر کرد چون امکانات لازم برای تامین خوراک دام، کشتارگاه و صنایع بسته بندی را دارد.

وی همچنین گفت: تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر مجوز تمامی این زنجیره که باید از مرکز صادر شود را اخذ کنیم تا هرچه سریعتر فرایند پرورش و تولید در این مجموعه بزرگ آغاز شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید