Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی استان قزوین خبر داد :

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت : محققان این مرکز با دستیابی به فناوری پرورش قارچ‌های ضدسرطانی گانودرما با حفظ کامل خواص درمانی آن در استان شدند.

پرورش انبوه قارچ‌های ضدسرطانی گانودرما در استان قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، بابک قرالی افزود : پرورش این قارچ ها برای آنکه  خواص درمانی خود را حفظ کنند به یک سری تکنیک های خاص و  یک فرایند علمی نیازمند است و تاکنون پرورش محدود این محصول در برخی مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان کشور انجام شده اما تولید آن بصورت انبوه نبوده است.

وی اظهار داشت :  امسال در مرکز تحقیقات کشاورزی استان قزوین ۱۵ کیلو قارچ گانودرما تولید شد که با تلاش محققان این مرکز قرار است با اختصاص فضاهای مناسب، تولید و بسته بندی انبوه این نوع قارچ که دارای خواص درمانی فوق العاده ای است به شکل انبوه در آینده آغاز شود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین با بیان اینکه ؛ رشد علم همراه با افزایش جمعیت و نیاز شهروندان به تامین غذا موجب شده تا  کشورها بیشتر به فکر توسعه و تقویت کشاورزی و بهره‌گیری از علم برای گسترش تولید محصولات کشاورزی باشند .

قرالی اضافه کرد : در کشور ما نیز بخش مهمی از تحقیق، پژوهش و کمک به تولید علم و فناوری در بخش کشاورزی توسط مراکز تحقیقات کشاورزی انجام می شود.

وی ؛  تولید حشرات برای مبارزه بیولوژیکی با آفات در مزارع به جای کودهای شیمیایی، شناسایی و معرفی ۴۰ گونه گیاهی گرده افشان به کشاورزی ایران و دنیا، تهیه نقشه ژنتیکی گوسفند دوقلوزای نژاد شال، تکثیر بذر کینوا معروف به خاویار گیاهی و از گیاهان مقام به شوری خاک،معرفی ارقام جدید زیتون، انگور و کلزا به کشاورزان از دیگر اقدامات این مرکز تحقیقاتی است .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید