Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

۴۸ هکتار گلخانه در استان قزوین در دست احداث است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: درحال حاضر ۴۸ هکتار گلخانه در این استان با پیشرفت فیزیکی خوبی در مرحله احداث قرار دارد.

۴۸ هکتار گلخانه در استان قزوین در دست احداث است

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، علی راه انجام بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در دفتر توسعه گلخانه‌های وزارت متبوع؛ استان قزوین نسبت به تعهد ۱۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی و رتبه چهارم کشور را کسب کرده است.

به گفته وی همچنین در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی برنامه‌های ابلاغی در ۶ ماهه اول سال رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه استان قزوین در ردیف استان‌های برتر کشور در اجرای توسعه گلخانه‌ها قرار دارد، افزود: ایجاد گلخانه‌ها نقش مهمی در بهره‌وری آب مصرفی در بخش کشاورزی و همچنین  کمک به تامین امنیت غذایی جامعه و اشتغال‌زایی دارد از این رو احداث گلخانه و تولید محصولات کشاورزی از فضای روباز به فضای بسته از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان است.

راه انجام یادآور شد: برنامه و سهمیه تعیین شده برای توسعه گلخانه‌های استان برای سال جاری ۴۰ هکتار است که با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی استان و تلاش مدیران ستادی و شهرستانی جهاد کشاورزی تاکنون بیش از ۴۸ هکتار گلخانه در استان در مرحله احداث است که نسبت به تعهد استان، پیشرفت فیزیکی بیشتری داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: انتقال کشت فضای باز سبزی و صیفی به محیط‌های کنترل شده و توسعه گلخانه‌ها از سیاست‌های وزارت متبوع و این سازمان بوده و کاهش مصرف آب، افزایش عملکرد کمی و کیفی محصولات از مهم‌ترین مزایای توسعه گلخانه‌ها است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید