Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان با اشاره به پایان کار برداشت "به" از باغ های این شهرستان گفت: قریب به 1600 تن محصول از سطح 105 هکتار باغ مثمر "به" برداشت و روانه بازار مصرف شد.

تولید 1600 تن "به" معطر در سپیدان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مهدی نصیری با بیان اینکه برداشت "به" در شهرستان سپیدان عمدتا در مهر ماه صورت می گیرد، تصریح کرد: بیشترین سطوح زیر کشت "به" در بخش همایجان این شهرستان قرار دارد.

به گفته وی؛ غالب باغ های مذکور از ارقام "اصفهان" و "نطنز" هست که بر روی پایه هایی از "زالزالک" و "به" پیوند شده است که علاوه بر تطابق با شرایط منطقه، از عملکرد مطلوب، کیفیت، طعم، عطر و بازار پسندی رضایت بخشی نیز برخوردارند.

نصیری با بیان اینکه میوه "به" پس از فرآوری و تبدیل به اشکال مربا و نوشیدنی های مختلف همچون شربت و دم نوش مصرف می شود و در سبد غذایی خانوار های ایرانی جای دارد، افزود: این میوه علاوه بر استفاده در صنایع غذایی در طب سنتی برای درمان گلو درد، سرما خوردگی، التهاب مجاری تنفسی و برخی موارد دیگر نیز کاربرد دارد.

او تاکید کرد: توصیه به استفاده حداکثری از کود های آلی و کمپوست ها و حداقل استفاده از کود های شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی در باغ ها در راس برنامه های آموزشی و ترویجی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان هست که در بهبود کیفیت محصولات اثر گذار است.  

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید