Iranian Agriculture News Agency

با حضور استاندار فارس؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر در آیینی با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس یک واحد گلخانه تولید نشای محصولات صیفی در شیراز افتتاح شد.

افتتاح یک واحد گلخانه تولید نشاء در شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حسین پژمان با تاکید بر اینکه با تولید نشاء در گلخانه ۴۵ روز در مصرف آب صرفه جویی می شود، تصریح کرد: این گلخانه با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال و اشتغال زایی ده نفر مستقیم و ده نفر غیرمستقیم به بهره برداری رسید.

به گفته وی؛ گلخانه تولید نشاء سمیران سلامت واقع در حومه شیراز ۵۵۰۰ متر مربع مساحت و ظرفیت تولید ۲۴ میلیون قطعه نشاء در سال را دارد که شامل نشاء های فلفل، بادمجان، خربزه، طالبی و گوجه فرنگی می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه تولید سبزی و صیفی در کشور سرآمد است، افزود: این استان سالانه سطح زیر کشت حدود ۷۰ هزار هکتاری محصولات سبزی و صیفی با تولیدی معادل 2.3 میلیون تن را به خود اختصاص داده است.

او اظهار کرد: با توجه به سطوح زیر کشت قابل توجه سبزی و صیفی در استان فارس و دیگر استان های همجوار ظرفیت بسیار خوبی برای تولید نشاء محصولاتی مانند بادمجان، خیار، گوجه فرنگی، هندوانه و کدو در استان فارس وجود دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید