Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مجموعه استانداری فارس همیشه به بخش کشاورزی توجه خاصی داشته اند.

فارس دارای اقلیم متنوع و با شرایط کشاورزی خاص است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حسین پژمان روز سه شنبه بیست و پنجم آذر ماه در نشست بررسی وضعیت خسارت‌های وارده شده در سال جاری به ویژه در سیل اخیر به بخش کشاورزی استان فارس که با حضور مدیر کل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، ضمن تشکر از مدیریت بحران استانداری این استان، افزود: به نوعی می‌توان گفت، در استان پهناور  فارس از  ۱۳ اقلیمی که در دنیا تعریف شده است؛ بیشتر اقلیم‌ها را هم زمان دارد یعنی در هر شهرستان منطقه سرد، گرم و معتدل وجود دارد و بنابراین دستورالعمل هایی که داریم در استان ما نمی تواند در همه جا قابلیت کاربرد داشته باشد و در هر منطقه‌ای باید شرایط خاص حاکم بر آن اعمال شود.

وی تصریح کرد: توسط دفتر فن‌آوری‌های نوین سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، تمام نقاط دارای ریسک پدیری بالا در هنگام مخاطرات شناسایی و جانمایی شده است و نیاز به اعتبارات لازم به منظور پیشگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه هست.

پژمان در قسمت دیگری از سخنانش درخواست کرد: برای مواقع ضروری مانند حمله ملخ صحرایی در یک منطقه محل خاصی از اعتبارات در نظر گرفته شود که بدون فوت وقت بتوان از ان محل هزینه کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس همچنین تقاضا کرد: در پرداخت خسارت، فقط تخریب عرصه ها و ابنیه در نطر گرفته نشود بلکه همه موارد مانند تلف شدن  دام ها نیز در نظر گرفته شود.

حوداث بخش کشاورزی به خوبی مدیریت می شود

در ادامه نشست رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز ضمن تبریک انتصاب پژمان به عنوان رییس سازمان جهادکشاورزی استان فارس، انتخاب  وی را به عنوان یک فرد علمی و اجرایی بسیار مناسب دانست و گفت: علی رغم اینکه  در سال های اخیر حوادث غیر مترقبه زیادی اعم از سیل، زلزله، هجوم ملخ صحرایی، شیوع  کرونا را داشته ایم ولی با وجود نیروهای خوب مثل مدیران و سایر کارکنان جهاد کشاورزی به حمدالله توانسته ایم مدیریت خوبی را در مقابله با آنها داشته باشیم.

وی در ادامه به مبالغ بلاعوض داده شده، تسهیلات پرداخت شده و امهال تسهیلات اشاره و اظهار کرد: برای مقابله با بحران‌های طبیعی نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتری به ویژه برای بخش کشاورزی هستیم و از مدیر کل بحران وزارت جهادکشاورزی خواست که با توجه به گستردگی استان فارس و شرایط اقلیمی خاص ان  سهم این استان را بیشتر از سال‌های گذشته در نظر بگیرند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید