Iranian Agriculture News Agency

معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: راه اندازی هر گونه مراکز عرضه ، توزیع و فروش "دانه گندم" به جای بذر مغایر با سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

با فروشندگان دانه گندم  به جای  بذر برخورد قانونی می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حسین پژمان افزود: افزایش ضریب مصرف بذور اصلاح شده و گواهی شده و ایجاد مزارع گندم سالم و با کیفیت از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه در فصل زراعی جاری بیش از 46 هزارتن "بذرگواهی شده" با یارانه دولتی در سطح استان فارس تامین شده از  گندمکاران خواست تا در زمان کاشت از "بذر گواهی شده" استفاده کنند.

پژمان اظهار کرد: بر اساس بند ه ماده ۷ قانون ثبت ارقام گیاهی مصوب سال ۱۳۸۲ مجلس شورای اسلامی و مورد تایید شورای محترم نگهبان، تولید و تکثیر بذر و نهال برای عرضه به بازار بدون کسب گواهی از موسسه تحقیقات ثبت و کنترل و گواهی بذر خلاف  قانون است.

وی افزود: بر اساس این قانون در صورت بروز خسارت، متخلفین مجبور به پرداخت جزای نقدی معادل ۱ الی ۳ برابر ضرر و زیان وارده برابر قیمت روز، در زمان صدور حکم می شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تصریح کرد: در همین راستا افراد حقیقی یا حقوقی که به تهیه و توزیع و فروش "دانه گندم"  به جای "بذر" مبادرت کنند، متخلف شناخته شده و با آنان برخورد قانونی می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید