Iranian Agriculture News Agency

توانمندی‌های بخش کشاورزی کازرون بازدید شد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع غذایی کشاورزی از دو واحد صنایع تبدیلی و غذایی، یک واحد مکانیزاسیون چغندر قند و مجتمع ملای بلوط شهرستان کازرون بازدید کرد.

توانمندی‌های بخش کشاورزی کازرون بازدید شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، کریم ذوالفقاری و هیات همراه ابتدا از کارخانه درنا شکوه بازدید کرد که به علت کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش در حال حاضر راکد است؛ این واحد صنایع تبدیلی قبلاً هزار و 500 تن ظرفیت سالانه تولید انواع سوسیس و کالباس و 300 تن ظرفیت سالانه تولید کباب لقمه و برگرها را داشته است.

وی در ادامه  از کارخانه رب بهشهد شهر سبز کازرون دیدن کرد که این واحد صنایع تبدیلی با زیربنای 11 هزار و 782 مترمربع و اشتغال 60 نفر به‌طور مستقیم و سرمایه ثابت پنج هزار میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه چهار هزار تن رب گوجه‌فرنگی و هزار و 435 تن تولید انواع ترشی، شور، پوره میوه و سبزیجات،کمپوت، مربا و کنسروها را دارا است.

وی سپس از یک واحد مکانیزاسیون چغندرقند که تمامی عملیات کاشت داشت و برداشت را انجام می‌دهد بازدید کرد و تاکید داشت که باید حمایت‌های لازم از توسعه و تجهیز شرکت‌های مکانیزه کشت چغندرقند در شهرستان انجام شود.

رئیس مکانیزاسیون در پایان سفر از مجتمع ملای بلوط با وسعت 100 هکتار بازدید کرد که 44 هکتار آن به شهرک‌های گلخانه‌ای اختصاص دارد و تاکنون کارهای زیرساختی آن به‌صورت نسبی انجام‌شده و مابقی 44 واحد دامداری است که 37 واحد آن شامل 4100 گوساله پرواری بوده و به بهره‌برداری رسیده و 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید