Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه به وزرای صنعت و تعاون تأکید کرد/

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به وزاری صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد تا برنامه زمان‌بندی جهت منع همکاری بازنشستگان با این مجموعه سریعاً اجرایی شود.

تسریع قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دو وزارتخانه

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به وزاری صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد برنامه زمان‌بندی جهت منع همکاری بازنشستگان با این مجموعه‌ها سریعاً اجرایی شود.

پور ابراهیمی عنوان کرد: ازآنجایی‌که در قانون بحث به‌کارگیری بازنشستگان در شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها و نهادها و بنگاه‌های وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی تصریح‌شده است، لذا درخواست این‌جانب از وزاری محترم این است که اجرای این مسئله را سریعاً در دستور کار قرار دهند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت‌هایی که سهام آن‌ها در قالب سهام عدالت در اختیار وزارتخانه‌های مذکور است ازنظر قانونی مشمول اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستان خواهند بود.

پور ابراهیمی در این نامه ابراز امیدواری کرده است: هدف‌گذاری مجلس در به‌کارگیری از نیروهای جوان، متخصص و کارآمد که در کشور تعداد آن‌ها به‌وفور دیده می‌شود، آغاز تحولات بزرگی خواهد بود که وزاتخانه‌های مربوطه باید از حضور آن‌ها استقبال کنند.

وی تأکید کرد: امیدواریم در استان کرمان به‌عنوان اولین استان منع به‌کارگیری بازنشستگان سریعاً اجرایی و شرکت‌های بزرگی همانند شرکت ملی مس و گل گهر طی چند روز آینده احکام جایگزینی بازنشستگان را صادر کنند.

پور ابراهیمی عنوان کرد: منتظر گزارش اقدامات وزار به کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با بنگاه‌های اقتصادی خواهیم بود و طبیعتاً موارد مربوط به استنکاف از اجرای قانون از طریق دیوان محاسبات بازرسی کشور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید