Iranian Agriculture News Agency

محمد جواد ظریف :

این جلسه یک گام رو به جلو بود و توافقات خوبی را به دست آوردیم و امروز جامعه بین‌المللی از اراده اعضای باقیمانده در برجام در سطح وزرای امور خارجه مطمئن است که برجام ادامه پیدا می‌کند و شرکت‌های آنها با ایران همکاری خواهند داشت.

 جهان در برابر آمریکا ایستاده است

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه گفت: امروز مطمئن هستیم بقیه دنیا در کنار آمریکا برای اعمال فشار علیه ایران قطعاً نخواهد بود و حتی در برابر آمریکا ایستاده است.

به گزارش گروه سیاسی ایانا و به نقل از خبرگزاری‌ها؛‌ ظریف پس از پایان کمیسیون مشترک برجام که با حضور وزرای خارجه طرف های اروپایی به علاوه روسیه و چین در وین برگزار شد، پیرامون نتیجه به دست آمده از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: آنچه مهم بود این که جزئیات در خصوص اقدامات طرف‌های مشارکت کننده در برجام روشنتر شود که این هم اتفاق افتاد و از طرفی مهم این است که ببینیم این اقدامات چگونه عملیاتی می شود.

وی افزود: من فکر می‌کنم این جلسه یک گام رو به جلو بود و توافقات خوبی را به دست آوردیم و امروز جامعه بین‌المللی از اراده اعضای باقیمانده در برجام در سطح وزرای امور خارجه مطمئن است که برجام ادامه پیدا می‌کند و شرکت‌های آنها با ایران همکاری خواهند داشت و آنها هم از شرکت‌های خود حمایت می‌کنند و آمادگی دارند مسیرهای تبادلات بانکی را برای آن شرکت‌ها تسهیل کنند.

به گفته ظریف،‌به نظر من این نشست یک پیام مهم برای اقتصاد جهان داشت و امروز هم مطمئن هستیم بقیه دنیا در کنار آمریکا برای اعمال فشار علیه ایران قطعا نخواهند بود و حتی در برابر آمریکا ایستاده اند.

وزیر امور خارجه  تاکید کرد: ما می توانیم با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی، مسیر شکوفایی اقتصاد ایران را با سربلندی ادامه دهیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید