Iranian Agriculture News Agency

ظرفیت‌سازی‌های جدید منطقه‌ای در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی

معاون صنایع تبدیلی و غذایی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ظرفیت‌سازی‌های جدید منطقه‌ای در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی منطبق با شرایط جدید کشت و کار که متاثر از شرایط اقلیمی و ... باشد، خبر داد.

ظرفیت‌سازی‌های جدید منطقه‌ای در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی

مجید اسدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا بیان کرد: باید ظرفیت سنجی‌های جدید در زیر بخش‌های محصولات مختلف کشاورزی منطبق با تغییرات کشت و تولید محصولات جدید در هر منطقه پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شود، در این خصوص مولفه‌های کم آب‌بر بودن و ...در محصولات زراعی و باغی همچنین استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های جدید تولید (سیستم‌های مدرن در مرغداری‌ها و دامداری‌ها، پرورش ماهی در قفس و ...) به‌منظور افزایش عملکرد محصولات پیش‌بینی می‌شود.

معاون صنایع تبدیلی و غذایی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: همچنین اگر نیاز به جایگزینی محصولات قبلی باشد و یا نیاز به فرآوری محصول وجود داشته باشد، پیش‌بینی کارخانجات صنایع تبدیلی این محصولات جدید نیز در این مناطق و قطب‌های تولیدی لحاظ می‌شود.

 اسدالهی بیان کرد: متناسب با برنامه‌های سایر معاونت‌ها (زراعت، باغبانی ، دام و ...) اگر قرار باشد جایگزینی در تنوع محصول و یا تغییر در سطح کشت وجود داشته باشد، متناسب با تغییرات باید حوزه صنایع تبدیلی و غذایی، خود را با این تغییرات منطبق کند. 

وی اضافه کرد: تسهیل مجوزهای کارخانجات صنایع تبدیلی نیز از جمله برنامه‌ها و رویکردهایی است که به توسعه این صنایع و کمک به حلقه‌‌های اصلی زنجیره ارزش کمک کند.

معاون صنایع تبدیلی و غذایی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حتی در سیاست‌های توسعه گلخانه‌ای مباحث مدیریتی آب مطرح می‌شود. با توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای می‌توانیم در کنار این شهرک‌ها، شهرک‌های صنایع غذایی احداث کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید