Iranian Agriculture News Agency

اعلام آمادگی دانشگاه آزاد شوشتر برای همکاری با شیلات خوزستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر در نشست تخصصی کشاورزی چند کارکردی با تاکید بر "ترویج و پرورش ماهیان خاویاری" ضمن اشاره به پتانسیل بالای شهرستان شوشتر در زمینه رشد و توسعه آبزی پروری، ارتباط دانشگاه و صنعت به ویژه در حوزه شیلات و کشاورزی را ضروری خواند.

اعلام آمادگی دانشگاه آزاد شوشتر برای همکاری با شیلات خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، رضا کیانی‌نیا آمادگی دانشگاه آزاد شوشتر برای همکاری با شیلات خوزستان را اعلام کرد و گفت: در این دانشگاه به لحاظ ظرفیت‌های موجود، امکانات و تجهیزات قوی آزمایشگاهی و تحقیقاتی و حضور جامعه علمی و متخصص، تاکنون پروژه‌های بزرگی در سطح استانی و ملی تعریف‌شده است و می‌تواند میزبان همایش‌های ملی و بین‌المللی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر بابیان اینکه استفاده صحیح از پساب آبزی‌پروری در بخش کشاورزی، علاوه بر گسترش سطح زیر کشت باعث تولید محصولات زراعی، باغی و کاهش آلودگی محیط‌زیست می‌شود بیان کرد: در این رابطه اقدامات مؤثری توسط بخش‌های پژوهشی دانشگاه انجام شده است و فعالیت مراکز تحقیقاتی گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری، مرکز تحقیقات علوم آب و محیط‌زیست، دانشکده دامپزشکی و علوم دام می‌تواند ارتباط نزدیکی با اهداف شیلاتی استان داشته باشد.

وی ادامه داد: برگزاری این نشست‌ها فرصت خوبی برای تبادل‌نظر و بهره‌مندی از تجربیات و توانمندی‌های بخش‌های اجرایی و تحقیقاتی است و امیدواریم این برنامه‌ها و همکاری‌ها استمرار داشته باشد.

در جریان این نشست طی سه بخش توسط میثم باورصاد، کارشناس مسئول آبزی‌پروری و مشاور مدیرکل شیلات خوزستان، به مفهوم کشاورزی یکپارچه و تفاوت آن با کشاورزی تلفیقی و چندمنظوره با ارائه مثال‌هایی در آبزی‌پروری، مروری بر اصول تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری، سیمای پرورش ماهیان خاویاری در استان خوزستان (تاریخچه، وضعیت فعلی، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها) پرداخته شد و به سؤالات بهره‌برداران و حاضران در نشست پاسخ داده شد.

این نشست تخصصی با مشارکت اداره شیلات شهرستان شوشتر، نظام‌مهندسی و منابع طبیعی شهرستان، مرکز تحقیقات گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری و حضور مدیران و مسئولان بخش‌های مرتبط استانی و شهرستان و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر و در بخش‌های مختلف با سخنرانی میثم باورصاد، مشاور مدیرکل شیلات استان، پور افشار، نماینده اتحادیه‌های آبزی‌پروری و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید