Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان دامپزشکی کشور:

استفاده از تمام ظرفیت‌های تحقیقاتی برای ساماندهی وضعیت تولید الزامی است

رییس سازمان دامپزشکی کشور بر عزم راسخ این سازمان بر استفاده از تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان با رویکرد تولیدمحوری تاکید کرد.

استفاده از تمام ظرفیت‌های تحقیقاتی برای ساماندهی وضعیت تولید الزامی است

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، مجتبی نوروزی معاون وزیر جهاد کشاورزی در نخستین جلسه شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان دامپزشکی که با حضور رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در سازمان دامپزشکی برگزار شد، بر اهمیت استفاده از تمام ظرفیت‌های تحقیقاتی کشور برای ساماندهی وضعیت تولید به ویژه در خصوص برخی محصولات مانند تامین انواع گوشت سفید و قرمز از منابع نژادی داخل، عسل و کرم ابریشم تاکید کرد.

وی بر عزم راسخ سازمان دامپزشکی کشور در استفاده از قابلیت‌های پژوهشی با رویکرد تحقیقات برای تولید، نه تحقیقات برای تحقیقات، تاکید و خاطرنشان کرد: اقدام جدی در خصوص استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی برای تولید گوشت مورد نیاز مردم باید صورت گیرد.

سیدمجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست، بر حمایت سازمان تات از تمام تصمیمات تخصصی سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد و گفت: سازمان تحقیقات مصمم است بازوی علمی و تحقیقاتی تمام معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌هایی مانند دامپزشکی، امور عشایر و شیلات باشد.

وی از رییس سازمان دامپزشکی کشور جهت بازدید از تمام ظرفیت‌های سازمان تات دعوت کرد.

در ادامه نمایندگان دو سازمان دامپزشکی و تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات گذشته به دکتر نوروزی که از این پس به عنوان رییس شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان دامپزشکی ایفای نقش خواهد کرد، کوشیدند در این نشست مشترک، چالش‌ها را ارزیابی و راهبردهای لازم در تسریع رسیدن به اهداف مد نظر تولید را مورد واکاوی قرار دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید